TIC HOLDING Header
  • USD 19.204
  • EUR 21.006
  • Altın 1219.784
  • BIST 100 4945.5
  • Genel

Erzurum güne karla uyandı

Mevsim normallerine dönen Erzurum'da akşam başlayan kar yağışı, sabaha kadar etkisini sürdürdü.
Erzurum güne karla uyandı
İHA - Akşam saatlerinde kar yağışının etkili olduğu Erzurum, güne karla uyandı. Çatılarda uzun buz sarkıtları oluşurken, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği, yağışların zaman zaman kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile gün boyu buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Erzurum'un güney kesimleri ile Erzincan çevrelerinde yer yer yoğun; Erzurum'un diğer kesimleri ile Ardahan ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli kar yağışı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan eğimli dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Bölgemiz genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşlarımızın ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.
Yorum Yazın