Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, uyuşturucu ile mücadele kapsamında uyuşturucu madde kullanan şahıslara ve sokak satıcılarına yönelik çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalarda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 5 parça halinde 73,26 gram metamfetamin maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 4 adet fişek ele geçirildi.
İl Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan şüpheliler, ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan adliyeye sevk edildi. Adli makamlarca 1 şüpheli şahsa adli kontrol kararı verilirken 2 şüpheli ise tutulandı.
![Elazığ’da uyuşturucuyla mücadele: 2 tutuklama](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/08/09/94c81865-9801-44d1-9985-69394a6b3c64-detail-1.jpg)