• Genel

Dinç: Ekonomi politikası böyle devam ederse esnaf kepenk kapatmak zorunda kalacak!

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Çınar ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, ekonomi politikasının böyle devam etmesi durumunda esnafın kepenk kapatmak zorunda kalacağına dikkat çekti.
Dinç: Ekonomi politikası böyle devam ederse esnaf kepenk kapatmak zorunda kalacak!
Diyarbakır / Mehmet Yasin Aslan - Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’ın Çınar ilçesine gelen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, ilçe esnafını, buğday pazarı esnafını, Yaprakbaşı (Barê), Düzova (Kêrhîta) ve Meydan (Şorşıp) Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşın sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

Esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Dinç, yetkililere çağrıda bulunarak sorunların giderilmesi gerektiğini söyledi.

Dinç, “Bugün Çınar ilçemizde bir dizi temaslarda bulunduk. Esnafın ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik. Vatandaşlar doğalgazın olmayışından, hayat pahalılığından, elektriğe yapılan zamlardan ve son dönemde artan fahiş fiyatlardan yakınıyor. Bir çözüm bekliyor vatandaş. Ekonomi politikası böyle devam ederse esnaf kepenk kapatmak zorunda kalacaklar. Yetkililer buna dair çözümler üretmelidir.” dedi.

Dinç, daha sonra Yaprakbaşı (Barê) Mahallesinde vatandaşları ziyaret ettikten sonra, Düzova (Kêrhîta) ve Meydan (Şorşıp) Mahallelerindeki taziye ve cenaze defnine katıldı.

Ziyarette Dinç'e, HÜDA PAR Çınar İlçe Başkanı Abdurrahman Tekdal, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Şenol, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit İleri ve partililer eşlik etti.
Yorum Yazın