TIC HOLDING Header
  • USD 19.188
  • EUR 20.943
  • Altın 1220.327
  • BIST 100 4945.5
  • Genel

AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer: 'Tüm ekiplerimiz 7 gün 24 saat çalışma esasıyla görev yapmaktadır'

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Vali Yunus Sezer, gece saatlerinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrası tüm ekiplerin aralıksız çalıştığını açıkladı.
AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer: 'Tüm ekiplerimiz 7 gün 24 saat çalışma esasıyla görev yapmaktadır'
Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 10 ilde hissedilen Kahramanmaraş merkezli deprem için “Devletimizin tüm imkanları seferber edilmiştir” dedi.

Vali Yunus Sezer, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:“Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen ve Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Şanlıurfa başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedilen deprem sonrası, devletimizin tüm imkanları seferber edilmiştir. Tüm ekiplerimiz 7 gün 24 saat çalışma esasıyla görev yapmaktadır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor; bölgedeki vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: Şu anki tablo Elazığ depreminde kırılmayan kesimin kırıldığını gösteriyor
Tatar, Kahramanmaraş Pazarcık'ta yaşanan 7,4 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı. Depremin oldukça sığ olduğunu ve çok geniş bir coğrafyada hissedildiğini aktaran Tatar,"Merkez üssü Pazarcık-Kahramanmaraş olmakla birlikte Maraş'ın dışında civar illerde özellikle Gaziantep, Elazığ, Diyarbakır, Malatya, Adana, Sivas, Niğde, Kayseri gibi çok geniş bir coğrafyada deprem hissedildi." dedi.

AFAD'dan deprem sonrası cep telefonlarıyla iletişime dair uyarı
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, "Afet ve acil durumlarda iletişimin kesintisiz sürdürülebilmesi hayati önemdedir. Haberleşmelerinizi kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapınız. Hayati durumlar dışında telefon görüşmesi yapmaktan kaçının." bilgisi paylaşıldı.

Afet Yönetimi Uzmanı Özmen: Deprem yaklaşık 480 yıldır suskun, kırılmayan bir fay hattı üzerinde meydana geldi
Depremin, Kahramanmaraş'ın 30 kilometre güneyindeki Doğu Anadolu Fayının Pazarcık segmenti üzerinde gerçekleştiğini belirten Özmen, Doğu Anadolu fay hattında, 29 Kasım 1114'te ve son olarak 22 Ocak 1544'te büyük bir deprem meydana geldiğini söyledi.
Yorum Yazın