TIC 600*160

Trafik cezası sorgulama

Trafik cezası sorgulama işlemi için Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine başvurabileceğiniz gibi, teknoloji ortamında cep telefonu, tablet ya da bilgisayardan internet üzerinden de arama yapabilirsiniz.
Trafik cezası sorgulama
CRA - Trafik cezası sorgulaması yapabilmek için kullandığınız aracın plaka numarasını, TC kimlik numaranızı ya da bunun yerine vergi kimlik numaranızı bilmeniz gerekmektedir.

TRAFİK CEZASI ÖDEMEK İÇİN SORGULAMA NASIL YAPILIR?
Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için farklı uygulamalar olmak ile birlikte en sağlıklı sorgulama işlemini aşağıda vereceğimiz link üzerinden yapabilirsiniz. Linke tıkladığınızda açılan sayfada belirtilen boşluklara TC kimlik ya da vergi kimlik numaranızı kodlamanız, aracın plaka numaranızı kodlamanız gerekmektedir. Eğer özel plaka sahibi iseniz belirtilen bölgede evet şıkkını işaretledikten sonra, sayfada verilen güvenlik kodunu gösterilen boşluğa kodlamanız ve sorgula tuşuna basmanız ile birlikte sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca günümüzde trafik cezalarını internet üzerinden kredi kartı ile ödeme imkânı sunulduğunu da unutmayınız.

Trafik Cezası sorgulamak için tıklayınız!..
EGM Trafik Cezası sorgulamak için tıklayınız!..
TIC Detay Altı
Yorum Yazın