TIC 600*160

Şifresiz SSK hizmet dökümü

Hizmet dökümü kişilerin yıllarca çalışmalarının karşılığı olarak işverenin sigorta primi olarak yatırdığı ve daha sonra çalışanın bu sayede emekli olduğu uygulamanın dökümüdür.
Şifresiz SSK hizmet dökümü
CRA - Emekli olmak için gerekli olan prim süresinin doldurulup doldurulmadığı, işverenin primleri zamanında ve eksiksiz yatırıp yatırmadığını görebildiğimiz uygulama SSK hizmet dökümü sayfasıdır. Bu uygulama çalışanlar arasında herhangi bir karışıklık olmaması için farklı hizmet kollarına göre isimlendirilmiştir ve ayrılmıştır.

SSK bu hizmet kollarından biridir. Eski adıyla SSK,yeni adıyla 4A olarak nitelendirilmektedir. Bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar bu hizmet kolu içerisinde değerlendirilmektedir. 4A kapsamında çalışan kişiler ve emekli olmak isteyen çalışanlar hizmet dökümüne ihtiyaç duymaktadır. SSK Hizmet dökümü almak eskiden çok kolay bir iş değildi ve çalışan işveren arasında bu yüzden çok sıkıntılar yaşanmaktaydı. Ama artık bu işlem eskisi kadar zor değildir ve çalışanlar kolaylıkla ve anında hizmet dökümlerine ulaşabilmektedirler.

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?
Şifresiz SSK hizmet dökümü sorgulamasına ulaşılmak için şifresiz sorgulama işleminin kullanılması yeterlidir. Bu uygulama için kişinin sadece kimlik bilgilerini bilmesi ve SGK’nın resmi internet sitesine giriş yapması yeterlidir. sgk.gov.tr adresine girerek kimlik bilgileriyle hizmet dökümüne ulaşmak mümkündür. Bunun yanında bu uygulama sayesinde 4A emeklilik hesaplama, 4A prim sorgulama işlemi de şifresiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

ŞİFRESİZ SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ!..
 
TIC Detay Altı
Yorum Yazın