Araç muayene randevu alma

Araç muayenelerini en kolay ve kısa yoldan öğrenmek için sadece plaka numarasını kullanarak dakikalar içerisinde araçlara dair muayene bilgilerini edinebilirsiniz.
Araç muayene randevu alma
CRA - Almayı düşündüğünüz araca ilişkin; muayene ile ilgili en temiz bilgiyi edinmenin en doğru yolu plakadan muayene bilgisini sorgulamak olacaktır. Bu işlem için size gereken sadece internet ve tuvturk web adresidir.

Bizlere teknoloji tarafından sunulmuş olan internet hizmeti sayesinde araç muayeneleri için günler öncesinden kolayca istenilen il merkezi ve ilçede kolayca araç muayene randevusu alınabilir. Bunun için izlenmesi gereken yol basit ve pratiktir.

Tüvtürk araç muayene randevu alma işlemi için saatlerce kuyruk bekleme derdine hiç girmemek için internet aracılığı ile online olarak; www.tuvturk.com.tr web adresi üzerinden kolayca randevunuzu alabilirsiniz.
Ücretsiz olarak online bir şekilde bulunduğunuz her ortamdan aracınız için  Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. www.tuvturk.com.tr  web adresine girildikten sonra  “Randevu al” butonunun tıklanması ile randevu alma işlemi için ilk süreç başlamış olacaktır.

ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Tüvtürk araç muayene randevu alma işlemi 5 aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama olarak araç bilgilerinin sisteme girilmesiyle tamamlanmaktadır. Bu bilgiler; Araç Plaka No, Tescil No/ Absis ve Araç tipi ( kamyonet, otomobil, otobüs, çekici, motosiklet, otomobil ve traktör ) olmak üzere doğru bir şekilde girildikten hemen sonra “Devam” tuşu ile beraber ikinci aşamaya geçilmektedir.

Tüvtürk araç muayene randevu alma işleminde ikinci aşamada ise randevuya ait bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerde ise araç ilk kez periyodik muayeneye gidiyorsa hizmet tipi olarak “genel muayene” seçilir, son muayene geçerlilik tarihi ( Ruhsat üzerinde bulunan tarih), ve aracınızı randevuya götürmek için düşündüğünüz tarihi sayfa üzerindeki takvim butonundan seçebilirsiniz. Hemen akabinde yine “Devam” tuşu basılarak üçüncü ve son aşamaya geçmiş olabilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma işleminde üçüncü aşamada ise gidilmek istenen istasyon ve randevu saat bilgileri tercih edilmelidir. Bu bilgiler de; açılan yeni pencere üzerinden öncelikle il seçimi yapılır. İl seçiminin ardından bir istasyon seçimide yapıldıktan sonra gidilmek istenen saat yazılarak sorgulama işlemine başlanır.Ekran üzerinde yeşil saat ile gösterilen tüm saatler müsait ve uygun iken kırmızı çarpı şekliyle gösterilen saatler ise dolu ve uygun olmadığı anlamına gelmektedir.

Sizlerde uygun bir saat tercihi yaparak yine  “Devam” tuşunu tuşladıktan hemen sonra Tüvtürk Araç Muayene Randevu Alma işlemi için dördüncü aşamaya geçiş yapmış olabilirsiniz.

Tüvtürk araç muayene randevu alma işleminin dördüncü aşamasında girilmesi gereken bilgiler Ruhsat Bilgileridir. Ruhsatla ilgili bilgilerin girilmesinden önce karşınıza bir hatırlatma sayfası gelir. Bu sayfadaki hatırlatma randevu saatiniz başladıktan 15 dakika içerisinde sıra numarası almanız gerektiğidir. “Tamam” butonunun tıklayarak Ruhsat bilgilerinizi girebilirsiniz. Bu bilgiler; araca ait Lpg durumu, Tadilat durumu, Muayene Onay Yeri, Egzoz emisyon ölçüm durumu, Ruhsat ve aracı muayene götürecek kişinin Ad ve Soyadı gibi bilgilerden oluşmaktadır. Tüm istenen bilgilerin eksiksiz bir biçimde girilmesinin ardından “ “Devam” Butonun tuşlanması ile beşinci ve son aşamaya geçilir.

Tüvtürk araç muayene randevu alma işleminde beşinci ve son aşama kişisel bilgiler kısmıdır. Bu aşamada Ad, Soyad, cep telefonu ve E- Posta Adresi gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. “Devam” dedikten hemen sonra açılan yeni pencereden çıkan “onay” butonu tıklanarak yapılan tüm işlem ve girilen bilgilerin onaylanması ve randevunun başarıyla oluşturulması sağlanmış olur.

ARAÇ SORGULAMA

ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİ
Tüvturk’ün 2014 yılı için araç muayene ücretlerini araç tiplerine göre farklı olarak yayınlamıştır. 2014 yılına ait araç muayene ücretleri aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.
Kamyonet, minibüs, Otomobil,özel taşıtlar, römork ve yarı römork durumundaki araç tiplerinin grubunda yer alan araçlar için ödenmesi gereken araç muayene ücreti:165,20 TL dir.
Otobüs, kamyon, çekici ve tanker gibi araç tipleri grubunda yer alan araçlar için ödenmesi gereken Tüvturk araç muayene ücretleri ise 223,02 TL dir.
Römorklu veya römorksuz Traktör, Motosiklet ve motorlu bisiklet tipine dahil olan araçlar için ödenmesi gereken Tüvturk muayene ücretleri ise 84,96 TL dir.

ARAÇ MUAYENE CEZASI
Araç muayenelerimizi kendi can güvenliğimiz için aksatmadan gereken tarihlerde yaptırmalıyız. Aksi halde aracımız ile seyir halinde iken güvenliğimizi tehlikeye atmış olabiliriz. Tüm bunların yanı sıra muayenesi yapılmamış araçların tespit edilmesi sonucunda Araç Muayene Cezası ile karşı karşıya kalırız. Buda işin ikinci boyutudur. Araç Muayenelerimizi yaptırırken amaç cezadan kurtulmak değil can güvenliğimizi düşünmek olmalıdır.

Düzenli periyotlar ile araç muayenenesin gerçekleştirilmesi sürücülerin can ve mal güvenliğini sağlamak amaçlıdır. Bu nedenle zorunlu bir trafik işlemidir. Tüvtürk tarafından modern ve hızlı bir şekilde önceden randevu alınarak her il ve birçok ilçede hızlı bir şekilde gerçekleştirilen araç muayeneleri araç sahiplerinin işini kolaylaştırmaktadır.

Araç muayenenizi gereken tarihlerde yaptırmadığınız takdirde karşınıza iki farklı şekilde Araç muayene Cezası çıkabilecektir. Bunlardan ilki herhangi bir durumda trafik kontrollerine takılarak trafik polisleri tarafından kesilen araç muayene cezasıdır.

Diğer yani ikinci araç muayene cezası ise; gereken tarihlerde araç muayenenizi yaptırmadınız ve trafik polisler tarafından bu tespit edilmediği durumlarda Tüvtürk istasyonlarına aracınızı muayeneye götürdüğünüzde ortaya çıkarak her halükarda araç muayene cezası aracınıza kesilecektir. Tüm bu olumsuz durumlara gerek kalmaksızın zamanında aracınızın muayenesini yaptırarak kolay ve faizsiz araç muayene tutarınız ödeyiniz.
Yorum Yazın