TIC HOLDING Header
  • USD 19.015
  • EUR 20.388
  • Altın 1209.293
  • BIST 100 5133.93
  • Ekonomi

Vodafone, depremden etkilenen müşterilerine iletişim desteğinde bulundu

- Vodafone, 13 ildeki müşterilerine yönelik destek paketinin tanımlandığını ve afet bölgesinde fatura borcu nedeniyle GSM hatları kapalı ya da kısıtlı olan müşterilerin hatlarının acil iletişim ihtiyaçları için açıldığını bildirdi
AA -

İSTANBUL (AA) - Vodafone, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 şiddetindeki depreme yönelik aldığı tedbirleri ve yardım çalışmalarını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 13 ildeki Vodafone müşterilerine yönelik destek paketi tanımlandı. Afet bölgesinde fatura borcu nedeniyle GSM hatları kapalı ya da kısıtlı olan müşterilerin hatları acil iletişim ihtiyaçları için açıldı.

Diğer yandan, AFAD çalışanlarına, afet bölgesindeki Vodafone Çağrı Merkezi, yatırımcı ve bayi çalışanlarına da ücretsiz dakika ve mobil internet yüklendi. Bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Vodafone Türkiye Arama Kurtarma ekibi yola çıktı. Ayrıca, Türkiye Vodafone Vakfı üzerinden acil ihtiyaçlar için yardım çalışmalarına başlandı.

Açıklamada, "Depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak için tüm gücümüzle çalışmaya ve kaynaklarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun" ifadelerine yer verildi.