TIC HOLDING Header
  • USD 19.109
  • EUR 20.733
  • Altın 1203.519
  • BIST 100 4973.14
  • Ekonomi

Ray Sigorta bütçe dostu ürünü "KaskHom"u hizmete sundu

- Ray Sigorta CEO'su Koray Erdoğan: - "Ray Sigorta olarak, piyasaya sunduğumuz yeni ürünümüz KaskHom ile tüketicilere, bütçelerine uygun ve ihtiyaçlarını da tam olarak karşılayan sigorta güvencesi sunuyoruz"
AA -

İSTANBUL (AA) - Ray Sigorta, zorlayıcı ekonomik koşullar doğrultusunda kasko branşında bütçe dostu yeni ürünü KaskHom’u piyasaya sundu.

Ray Sigorta'dan yapılan açıklamaya göre, günümüzde yaşanan ekonomik koşullar ve artan maliyetler alım gücünü olumsuz etkilese de sahip olduğumuz varlıkların olası risklerden korunması her zamankinden daha fazla önem kazandı.

Sigorta sektöründe ise yüksek enflasyon, döviz kurundaki dalgalanmalar, tedarik zinciri aksaklıkları gibi makro düzeyde yaşanan gelişmelerin yanı sıra, araç bedellerinin yükselişi, hasar onarımlarında kullanılan yedek parça maliyetlerinin artışı, asgari ücret zamlarına bağlı olarak yükselen işçilik maliyetleri, hayat dışı sigortacılık sektörünün en büyük üretim branşlarından olan oto sigortalarında prim artışı olarak ortaya çıkıyor. Bu noktada risklere karşı tüketicileri bilinçlendiren ve farklı alternatiflerle çözüm önerileri sunan sigorta şirketleri öne çıkıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ray Sigorta Üst Yöneticisi (CEO) Koray Erdoğan, özellikle kasko primlerinde görülen artışlar sebebiyle tüketicilerin ödemelerde zorlandığını belirterek, "Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sektörü olarak en uygun çözümleri bulmakla yükümlüyüz. Vatandaşımızın gün içerisinde en basit bir market alışverişinde bile karşı karşıya kaldığı problemlerin farkındayız. Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı bir konjonktürde alım gücünün düşmesi kaçınılmaz. Diğer taraftan, fiyatlar genel seviyesinde görülen artışlar nedeniyle yerine koyma maliyeti her geçen gün artmaktadır. İşte bu noktada mevcut varlıklarımızı risklere karşı korumak, güvence altına almak her zamankinden çok daha büyük önem taşıyor. Ray Sigorta olarak, piyasaya sunduğumuz yeni ürünümüz KaskHom ile tüketicilere, bütçelerine uygun ve ihtiyaçlarını da tam olarak karşılayan sigorta güvencesi sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

- Kaskhom özel teminatlarıyla sigortalıların yanında

Tüm süreçlerde adımlarını atarken günün koşullarını göz önüne alarak, müşterilerinin memnuniyetini odaklarına aldıklarını aktaran Erdoğan, "Tüketiciler her noktada ekonomik çözüm arayışında. Araçlarımızın artık kişisel bir yatırım aracına dönüştüğü bu dönemde, tüketicilerin varlıklarını tam kapsamlı şekilde güvence altına alabilmeleri için KaskHom’u yarattık. Ne eksik, ne fazla tam da bütçenize uygun prim avantajlarıyla koruma sağlayan KaskHom, anahtar çalınmasından, yerinde ve orijinal cam değişimine kadar geniş teminatlarıyla sigortalılarımız için oldukça avantajlı bir ürün." değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada verilen bilgiye göre, aracın her koşulda zararlarını karşılayarak güvence altına alan, hem geniş kapsamlı hem de bütçe dostu KaskHom, hasarsızlık indirimini kaybettirmeyen mini onarım, yol yardım hizmetleri hatta aracın 3. şahıslara vereceği zararları da teminat altına alıyor.

Özellikle kaskoda, hedef kitleye yönelik farklı ürün seçenekleriyle müşterilerinin beklentilerini yakından takip eden şirketin bu branştaki yeni ürünü KaskHom, Ray Sigorta’nın özel avantajlar sağlayan Hızlı Onarım Merkezleri’nde (HOM) de hasarsızlık indirimini koruyarak poliçe sahiplerine hızlı, kaliteli ve pratik çözümler sağlıyor.