TİC Holding Header
  • USD 31.511
  • EUR 34.239
  • Altın 2111.363
  • BIST 100 9116.06
  • Ekonomi

obilet'ten kış mevsiminde tatil sevenler için öneriler

- obilet, kış mevsiminde tatili sevenler için seyahat programı hazırladı. Bolu, Abant, Sapanca ve Kars, beyaz örtünün en çok yakıştığı yerler olarak ilk sıralarda geliyor.
AA -

İSTANBUL (AA) - Online seyahat bileti, araç kiralama ve otel rezervasyonu platformu obilet, bu kış bembeyaz kar örtüsü altında tatil yapmak isteyenler için rotaları listeledi.

Şirketten yapılan açıklamada, listede Abant, Bolu-Gölcük Milli Parkı, Sapanca ve Doğu Ekspresi ile Kars'ın ilk sırada geldiği ve listedeki tüm yerlerin seyahatseverlere doğa içinde yürüyüş bazılarının ise donmuş göl üstünde kızak yapma imkanı tanıdığını ifade edildi.

Doğal güzellikleri, göleti ve ormanlarıyla ünlü bir milli park olan Gölcük Milli Parkı'nın Bolu şehir merkezinden 13 km uzaklıkta bulunduğu aktarılan açıklamada, Milli park içinde 1200 metre yükseklikte bulunan set gölü ve gölün hemen kenarındaki şirin kırmızı evin fotoğrafseverlere görsel sunduğu bildirildi.

Kış aylarında kar örtüsüyle kaplanan bu bölgenin karlar altında yürümeyi sevenler için yürüyüş yolları sunduğu ve doğa yürüyüşlerinin yanı sıra kuş gözlemciliği gibi aktiviteler de yaparak bir hafta sonu geçirebileceği ifade edildi.

Sapanca’da yemyeşil doğanın kışın kar örtüsüyle kaplandığına ve hava sıcaklığının düştüğü dönemlerde güzel bir görüntünün ortaya çıktığı kaydedilen açıklamada, Sapanca’da bulunan butik oteller ve restoranların kış boyu hizmet verdiği bildirildi.

Abant'ın kış aylarında büründüğü beyaz örtü bir masal şehrini andırdığı belirtilen açıklamada, kış soğuğunda donan Abant Gölü'nün güzel bir manzaraya ev sahipliği yaptığı ifade edildi.

Kış dönemini ve Türkiye’yi bir uçtan bir uca trenle gezmek denildiğinde akla ilk olarak Doğu Ekspresi'nin geldiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ankara’dan başlayıp Kars’a kadar devam eden ve toplam 24 saat süren bu tren yolculuğunda İç Anadolu’dan Doğu Anadolu’ya birçok şehrin kış manzarasına bir tren camından tanık olabilirsiniz. Son dönemin popüler seyahatlerinden biri haline gelen Doğu Ekspresi’nde yataklı ve yemekli vagonlar arasında seçim yapabilirsiniz. Yolculuk sonunda Kars ise uçsuz bucaksız beyaz manzarasıyla sizi karşılıyor. Bu tarihi şehirde keşfedecek sayısız şey var: Ani Harabeleri, Kars Kalesi ve Fethiye Camii gibi önemli turistik yerleri ziyaret edebilir, donmuş Çıldır Gölü üzerinde kızak yapabilir ve unutulmaz bir kış yaşayabilirsiniz."