TIC HOLDING Header
  • USD 19.149
  • EUR 20.77
  • Altın 1208.498
  • BIST 100 4819.42
  • Ekonomi

Lexus, müşteri deneyimlerini "Büyük Düşünce Ödülü" ile taçlandırdı

- Lexus, müşterilerine bireysel danışman ve çalışma saatleri dışında showrooma gelmek isteyenler için randevuyla 7 gün 24 saat hizmet sunuyor
AA -

İSTANBUL (AA) - Lexus, CX Awards Turkey Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde "Büyük Düşünce Ödülü"ne layık görüldü.

Lexus'tan yapılan açıklamaya göre, premium otomobil üreticisi şirket, sadece otomobilleriyle değil, sunduğu hizmetlerle de adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Lexus’un lüksü yeniden tanımlayan hizmetleri, yeni bir ödülle daha taçlandırıldı. NX’in global olarak başlatılan ECU ile ilgili geri çağırma işlemini "eşsiz bir müşteri deneyimine" dönüştüren Lexus, 70 projenin aday olarak yer aldığı CX Awards Turkey Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde jürinin beğenisini kazandı.

Sıra Dışı Müşteri Deneyimi Projeleri’nde NX ECU Güncelleme Kampanyası, "Lüks Tüketim" kategorisinde "Büyük Düşünce Ödülü"nü kazandırdı. Her zaman müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak üzere çalışmalar yapan Lexus, NX ECU Güncelleme Kampanyası kapsamında da müşterilerinin serviste gerçekleştireceği işlemi istedikleri adreste ve tarihte yaparak deneyimlerine bir yenisini daha ekledi.

Lexus markası, NX kullanıcılarına bireysel danışmanları aracılığı ile ulaşarak gerekli teknik ekip ve ekipmanla birlikte müşterisinin talep ettiği adreste güncelleme ve kontrol işlemini gerçekleştirdi.

Bu işlem için teknik donanımları taşınabilir hale getiren Lexus, işlemi yaparken müşterilerinin isimlerine özel yapılan hediyeleri sunarak "sıra dışı" bir deneyim daha yaşattı.

- Omotenashi ile şekillenen Lexus ayrıcalıkları

Japon misafirperverliği Omotenashi’den ilham alarak hizmetlerini şekillendiren Lexus, müşterilerinin ihtiyaçlarını henüz ortaya çıkmadan öngörmesiyle ayrıcalıklı bir marka olmayı başarıyor.

Lexus, premium segmente birçok ilki yaşatarak müşterilerine bireysel danışman ve çalışma saatleri dışında showrooma gelmek isteyenler için randevuyla 7 gün 24 saat hizmet sunuyor.

İhtiyaç durumunda müşterilerinin olduğu yere helikopter dahi gönderebilen Lexus, aynı zamanda müşterilerine özel tırlar ile araç transferi hizmeti sağlıyor. Böylece Lexus sahipleri, herhangi bir şehre uçakla seyahat ederken otomobilinin tır ile yurt içinde bulunduğu yere gönderilmesi sayesinde aracının keyfini sonuna kadar çıkarıyor.

"Geri Alım Garantisi", markanın ikinci el değerine duyduğu güveni ortaya koyarken Türkiye genelinde 60’ın üzerinde servis noktasıyla güçlü bir servis ağına sahip olan Lexus, müşterilerine Türkiye’nin hemen hemen her yerinde satış sonrası servis hizmeti sunuyor.

Öte yandan, müşterinin talebine göre Lexus araçları serviste bulunduğu süre içerisinde de Lexus marka ikame araç desteği sağlanıyor.