TIC HOLDING Header
  • USD 20.815
  • EUR 22.582
  • Altın 1325.59
  • BIST 100 4973.63
  • Ekonomi

İstihdam garantili eğitim ve iş birliği protokolü

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Teleperformance (Metis Bilgisayar Sistemleri A.Ş) arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile birlikte ilk etapta 200 gence istihdam garantili eğitim verilecek.
İstihdam garantili eğitim ve iş birliği protokolü
Yenişehir Belediyesi konferans salonunda düzenlenen protokol törenine Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Yunus Çolak ve Teleperformans yetkilileri Emre Gül ve Tülay Doğruların katıldı.

Yenişehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Teleperformance (Metis Bilgisayar Sistemleri A.Ş) arasında imzalanan iş birliği protokolünde konuşan Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beçikci, Genç İstihdamı Programı Kapsamında İlk Etapta 200 Gencimizin İstihdam Garantili Eğitimi için İşbirliği Protokolümüzü İmzaladık. Verilecek eğitimler ve işbirliğimiz ile Çağrı merkezi sektöründe yıl sonuna kadar 1500 gencimize istihdam sağlayacağız.’’ dedi.

Başkan Beşikci’nin konuşmasının ardından Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter vekili Yunus Çolak, Teleperformans yetkilisi Emre Gül İstihdam Garantili Eğitim ve İşbirliği Protokolünü İmzaladı.
Yorum Yazın