TIC HOLDING Header
  • USD 19.15
  • EUR 20.778
  • Altın 1206.875
  • BIST 100 4819.42
  • Ekonomi

Dünyaca ünlü yapımlar TV+'ta izlenecek

- TV+, ekran tutkunlarını zengin içerikleriyle buluşturmaya devam ederken, şubat ayı itibarıyla içeriklerini dizi, film ve çocuk kategorilerinde güncellemeyi sürdürüyor
AA -

İSTANBUL (AA) - Türkiye'nin dijital içerik platformu TV+, şubat ayında da ekran tutkunlarını zengin içerikleriyle buluşturuyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, TV+, ocak ayını da ekran tutkunlarının ilgisiyle tamamladı. Ocakta TV+'ı en çok izleyen ilk 10 şehir sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Mersin, Bursa, Antalya, Kayseri ve Diyarbakır oldu.

Platform, şubat ayında da her yaşa uygun yapımlarla izleyicileri buluşturmaya devam ediyor.

Şubat ayı itibarıyla platform; içeriklerini dizi, film ve çocuk kategorilerinde güncellemeyi sürdürüyor.

Dünya genelinde ilgiyle izlenen yapımlara yer veren platformda bu ay, dizi kategorisinde yılın en önemli ve en çok ses getirecek yapımlarından Interview with The Vampire sadece TV+'ta yayınlanacak. Anne Rice'ın daha önce sinemaya da uyarlanan Interview with the Vampire romanı, bu sefer dizi formatında ekranda olacak. Louis de Pointe du Lac, Lestat de Lioncourt ve çocuk vampir Claudia'nın epik aşk, kan ve ölümsüzlük merkezli hikayelerinin gazeteci Daniel Molloy üzerinden anlatıldığı dizinin yılın en çok ses getiren yapımları arasında olması bekleniyor.

Şubat ayında TV+'ta yılın en önemli yapımları arasında görülen ve gizemli bir cinayeti çözmeye çalışan bir başkomiser ve ekibinin hikayesini anlatan Bozkır'ın 2'nci sezonu, BluTV ile aynı gün yayınlanacak.

Bir çifte cinayet davasında ipuçlarını ararken kendi manevi inançlarına meydan okumak zorunda kalan iki polis memuru Leephorn ve Chee'nin hikayesini anlatan Dark Winds ve ilk iki sezonu beğeniyle izlenen İskandinav polisiyesi Face to Face'in 3'üncü sezonu da sadece TV+ izleyicileri için yayına alınacak yapımlar arasında.

- Filmler

Film tarafında ise bu ay kavanoza hapsedilen bir cinle yolları kesişince hayatı değişen Alithea'nın hikayesini konu edinen Üç Bin Yıllık Bekleyiş (Three Thousand Years of Longing), küçük bir kasabada yaşayan Alper ve İlker'in hikayesini anlatan Güzel Bir Rüya, dünyayı kaosa sürükleyecek olan ölümcül bir silahın peşine düşen bir grup ajanın hikayesini konu edinen Kod 355 (The 355), Eugene isimli genç bir çocuk ile Allison isimli yetişkin bir kadının yollarının kesişmelerinden sonra başlarından geçen olayları anlatan Dreamland, Tesla ve Edison Savaşları'nı konu alan Elektrik Savaşları (The Current War), iki yakın arkadaşın bir anda suikastçılarla dolup tepetaklak olan hayatlarını anlatan Beni Satan Casus (The Spy Who Dumped Me), hasta kardeşini ziyaret etmek için Kolombiya'ya giden genç bir kadını konu alan Memoria ve ABD Ulusal Satranç Şampiyonası'nı kazanan ilk şehir içi takım olan Miami Jackson Lisesi satranç takımının gerçek hikayesini ele alan Critical Thinking bulunuyor.

- Çocuklar için seçkin yapımlar

TV+, şubat ayında çocuk izleyicilerini de mutlu etmeye devam ediyor. Platformun bu ayki çocuk kategorisinde Afganistan'da yaşayan, bir ablası ve bir erkek kardeşi olan 11 yaşındaki Parvana'nın hikayesini ele alan The Breadwinner ile bazen gökkuşağı, bazen kelebek ve bazen de tek boynuzlu at olan sihirli kedi Felicity'nin efsanevi maceralarını anlatan Rainbow Butterfly Unicorn Kitty öne çıkıyor.

Ayrıca, bu ay çocuklar için biri yılan olan iki en iyi arkadaşı ve çocuk olmanın gerçek maceralarını anlatan Sanjay and Craig ile Gothmoria diyarında, ailesine yapılan bir saldırının intikamını alma arayışında amansız bir savaşçı prenses olan Brendar'ın hikayesini konu alan The Barbarian and the Troll çizgi filmleri de TV+ ekranlarında olacak.