TIC HOLDING Header
  • USD 20.758
  • EUR 22.639
  • Altın 1311.222
  • BIST 100 4938.69
  • Ekonomi

Dayanıklılık testlerini başarıyla geçen Topkapı29 projesinde örnek daireler hazır

- Akzirve Topkapı29 Satış Müdürü Fatih Kazaz: - "Yapılan kontrollerde, Topkapı29 projesinde afet ve acil durum senaryoları da göz önünde bulundurularak proje genelinde uygulanan tüm parametrelerin güncel yönetmeliklere uygun olduğu anlaşılmış ve onaylanmıştır. Bu raporlarla birlikte Topkapı29 projemizin tüm koşullara uygun olduğunu bir kez daha onaylatmış olduk"
AA -

İSTANBUL (AA) - Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından gerekli testlerin yapılmasıyla dayanıklılığı yeniden tasdik edilen Akzirve Topkapı29 projesinde, ev sahibi olmak isteyenler için projenin detaylarının gösterildiği yeni örnek daireler hazırlandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Akzirve, yapı yoğunluğu yerine sağlıklı sosyal yaşam ve yeşil alanları öne çıkartan, mahalle kültürüyle kucaklaşırken çağdaş yaşam değerlerine de sahip çıkan projeleri hayata geçiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akzirve Topkapı29 Satış Müdürü Fatih Kazaz, Türkiye'nin gerçeği olan depremle maalesef kimsenin karşılaşmak istemeyeceği şekilde yüzleşmek durumunda kalındığını belirtti.

Kazaz, şunları kaydetti:

"Bu durum için çok üzgünüz. Öncelikle yaşanan afette hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Ülke olarak yaralarımızı sarmak için tek yürek olmaya devam edecek ve bölgenin bir an önce eskisinden de güçlü hale gelmesi için biz de Akzirve şirketler grubu olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bunun bir başlangıcı olarak da Tek Yürek kampanyasına 30 milyon TL bağışladık. Geliştirdiğimiz projelerin uzun vadeli değer taşıyan projeler olmasına özen gösteriyoruz. Doğal afetler ülkemizin bir gerçeği. Önemli olan yapıların usulüne uygun olması ve olası deprem için tüm tedbirlerin alınması. Akzirve olarak projelerimizin geliştirme aşamasından itibaren biz de bu detayı göz önünde bulunduruyoruz ve proje tasarımı, kullanılacak malzemeler gibi tüm detaylarda yönetmeliklere göre hareket ediyoruz. Bunun için de hem Boğaziçi Üniversitesi hem de İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan kontroller sonrası Akzirve Topkapı29 ve Strada projelerimizin dayanıklılığı tekrar tasdik edilmiş oldu. Her iki üniversiteden de bu konuda onaylı sertifikalarımızı aldık."

Proje tasarımının her aşamasında kendi alanlarında uzman ve birçok başarılı projede imzası bulunan firmalarla koordineli olarak çalıştıklarını aktaran Kazaz, Topkapı29 projesinin yapıları, zemin altında 3 bodrum kata sahip, farklı kat adetleri ile teşkil edilmiş betonarme binalardan oluştuğunu bildirdi.

Kazaz, temel olarak bodrum katlarda kaset döşemeler ile düzenlenmiş perde çerçeve taşıyıcı sistemin, kulelerde ise kirişsiz döşemeler ve betonarme çekirdek ve çevre perdeleri ile kolonların tercih edildiğini belirtti.

- "Yapı malzemelerimiz C40 sınıfı beton ve B420C sınıfı betonarme çeliğinden yapıldı"

Fatih Kazaz, yapı malzemelerinin ise C40 sınıfı beton ve B420C sınıfı betonarme çeliği olduğunu belirterek, bir başka deyişle hem Boğaziçi Üniversitesi hem de İstanbul Teknik Üniversitesi’nin de verdikleri sertifikalarla tasdik ettikleri gibi 2018 tarihli Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği, 2000 tarihli TS-500 (Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları), 1987 tarihli TS-498 (Yapı Elemanlarının Boyutlandırılmasında Alınacak Yüklerin Tasarım Değerleri) esaslarınca boyutlandırıldığını kaydetti.

Kazaz, "Yapılan kontrollerde, Topkapı29 projesinde afet ve acil durum senaryoları da göz önünde bulundurularak proje genelinde uygulanan tüm parametrelerin güncel yönetmeliklere uygun olduğu anlaşılmış ve onaylanmıştır. Bu raporlarla birlikte Topkapı29 projemizin tüm koşullara uygun olduğunu bir kez daha onaylatmış olduk." ifadelerini kullandı.

İstanbul’un merkezinde ve tüm ulaşım ağlarının kesişim noktasında yer alan Akzirve Topkapı29’un, yaşayanlarının birçok hayati ihtiyacını karşılayabileceği şekilde bir ekosistem olarak projelendirildiğini aktaran Kazaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaşayanların evinin dışında alışveriş caddesinden ofis, alışveriş merkezinden otele kadar tüm günlük ihtiyaçlarına yürüme mesafesinde ulaşabilirken evlerinde ise son teknoloji kullanılarak tasarlanmış sistemler ile yaşamın keyfini sürebilirler. Üstelik 3,05 metre net tavan yüksekliği ve tüm dairelerin balkonlu veya teras balkon seçeneği ile ferah ve konforlu bir yaşama ulaşabilirler. Tüm bu detayları ev sahibi olmak isteyenlere birebir hissettirebilmek için satış ofisimizde yeni örnek dairelerimizi hazır hale getirdik. Ev sahibi olmak isteyenler, ihtiyaçlarına uygun farklı daire tiplerinde hazırlanan örnek dairelerimizi ziyaret edip görebilirler. Alanında uzman satış ekiplerimiz ev sahibi olmak isteyenleri projemizle ilgili tüm detayları aktarmak üzere Topkapı29 Satış Ofisi’nde haftanın 7 günü 09.00-19.00 saatleri arasında ağırlıyor."