TIC HOLDING Header
  • USD 19.168
  • EUR 20.959
  • Altın 1220.813
  • BIST 100 4945.5
  • Ekonomi

Borusan, "Geleceğe İlham Buluşmaları" ile sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratıyor

- Video podcast formatında yeni nesil yayıncılık anlayışıyla hazırlanan serinin son buluşmasında Mazars Denge CEO & Kurumsal Sürdürülebilirlik Elçisi Dr. İzel Levi Coşkun ile girişimcilik odağında sürdürülebilirlik ele alındı
AA -

İSTANBUL (AA) - Borusan Holding, sürdürülebilirlik odak alanları olan iklim, insan ve inovasyon başlıklarında farkındalık yaratacak projeler hayata geçiriyor.

Borusan Holding'den yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilirliği iş süreçlerine entegre etmenin yanında bir sürdürülebilirlik kültürü oluşturmayı ve bu alanda bilinci yükseltmeyi amaçlayan Borusan, Geleceğe İlham Buluşmaları düzenliyor.

Her ay gerçekleşen buluşmalarda toplumsal cinsiyet eşitliği, gençler ve iklim krizi, doğa ve insan ilişkisi, insan ve teknoloji odağında sürdürülebilirlik gibi farklı konular ele alınıyor. EKOIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru moderatörlüğünde düzenlenen buluşmalar Borusan'ın sosyal medya hesaplarından yayınlanarak izleyicilerle buluşuyor.

- "Ne iş yaparsak yapalım sosyal ve çevresel etkimizi hesap etmeliyiz"

Video podcast formatında yeni nesil yayıncılık anlayışıyla hazırlanan serinin son buluşmasında Mazars Denge CEO & Kurumsal Sürdürülebilirlik Elçisi Dr. İzel Levi Coşkun ile girişimcilik odağında sürdürülebilirlik ele alındı.

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Dr. İzel Levi Coşkun, girişimciliği kişinin ya da ekibin kendini var ettiği bir iş olarak tanımlarken, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Sürdürülebilir girişimcilik dediğimizde işin içine anlam da giriyor. Anlam ile o yapılan iş arasındaki ilişki sürdürülebilir girişimcilikte ortaya çıkıyor. Bu şekilde düşündüğümüzde yapılan her işin bir sosyal ve çevresel etkisi olduğu varsayımından yola çıkarak esas konunun sadece bir gelir modeli oluşturup gelir elde etmek ve büyümek olmadığı, merkeze faydayı da koyabileceğimiz ve toplumsal çevresel faydayla birlikte ekonomik getiriyi birleştirebileceğimiz bir şekilde de düşünebiliriz. Ne iş yaparsak yapalım sosyal ve çevresel etkimizi hesap etmemiz ve onun muhasebesini tutmamız lazım."