TIC 600*160
  • Eğitim

Nişantaşı Üniversitesi’nden kız öğrencilere artı yüzde 5 burs

Antalya’da üniversite ile üniversiteye hazırlanan öğrencilerin bir araya geldiği 15. Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Günleri başladı.
Nişantaşı Üniversitesi’nden kız öğrencilere artı yüzde 5 burs
ANTALYA / İHA - Bu yıl 15’inci kez düzenlenen ve lise öğrencileri ile üniversiteleri buluşturan Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Günleri, Antalya’da Cam Piramit’te açıldı. Fuara üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerinin ilgisi yoğun oldu. Stantları ziyaret eden öğrenci ve veliler, üniversitelerin sunduğu imkanlar hakkında bilgi aldı. Fuarda stant açan Nişantaşı Üniversitesi de öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

HEDEF 20 BİN ÖĞRENCİ
Özel bir üniversitede eğitim görmek isteyen öğrencilerin dikkat ettiği bursla ilgili çalışma hazırlayan üniversite, öğrencileri yüzde 75 oranındaki bursla karşıladı. Nişantaşı Üniversitesi Halkla İlişkiler Uzmanı Kaan Kıvanç, 13 bin öğrencilerinin olduğunu ve 20 bin öğrenciyi hedeflediklerini söyledi. Öğrencilere yüzde 100 ve yüzde 75 oranlarında burs verdiklerini de belirten Kıvanç, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen üniversitelerinden birisi diyebiliriz. 13 bin öğrencimiz var. Önümüzdeki yıl 20 bin olacak bu sayı. Yüzde 100 ve yüzde 75 burslu olarak alıyoruz çoğu öğrencimizi. Puanlarımız da çok güzel. İyi öğrencilerimiz üniversitemizi tercih ediyor. Uygulamalı eğitim yapıyoruz. Bu yıl sağlık bilimleri fakültesini açmayı hedefliyoruz. Sektöre yönelik bir eğitim veriyoruz. Sektörün istediği şekilde öğrenci yetiştiriyoruz. Okulda her gün bir etkinlik oluyor. Kermesler oluyor” diye konuştu.

KIZ ÖĞRENCİLERE POZİTİF AYRIMCILIK BURSU
Üniversitede yüzde 75 bursla öğrenim görmek isteyen öğrencilerin ilk 5 tercihe Nişantaşı Üniversitesi’ni yazmak ve yerleştirilmelerinin gerektiğini belirten Kıvanç, kız öğrencilere de artı yüzde 5 oranında burs kazandırmak için çalışmalar başlattıklarını ifade etti. Kıvanç, “Öğrenciler burskolay.com adresine girip buradaki formu dolduruyorlar. Daha sonra onay kodu geliyor. İlk 5 tercihleri arasına Nişantaşı Üniversitesi’ni yazıp ve yerleşirlerse yüzde 75 burslu okuyorlar. Tabi bu formu tercihlerden önce doldurmaları lazım. Kız öğrencilerimiz için de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir protokol hazırlamıştık. Onlara da artı olarak yüzde 5 burs imkanı sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın