Şu ana kadar 4 ayrı okulda eğitim verdiklerini belirten Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü yetkilileri; iklim değişikliği, sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre koruma bilincini yaygınlaştırmak ve geliştirebilmek amacıyla okullardaki eğitimlerin sürdüğünü belirtti.
Eğitimde öğrencilere; atık çeşitleri nelerdir? Geri dönüşümün önemi, atıkların geri dönüşüm sonrası nerelerde kullanıldığı gibi konularda bilgiler verildi.
Eğitim sonunda öğrencilere kek ve meyve suyu ikramı yapıldı.
![Hakkari’de sıfır atık ve geri dönüşüm eğitimi](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/02/13/09707207-bca2-4173-af65-e335a0f146bc-detail-1.jpg)