KUDAKA desteği ile gerçekleşecek eğitim sonrası Bayburt’tan 30 basın çalışanı drone ehliyeti sahibi olacak.
Erzincan Bölge Müdürü Metehan Akkaya, 3 gün sürecek kursun sonunda, basın mensuplarının drone ehliyetine sahip olacağını belirtti.
Akkaya, "Kursumuz 25-26-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 25 Temmuz 2024 Perşembe günü saat 10.00’da Gökhan Budak Konferans Salonu’nda kursumuza başlıyoruz. Bayburt’taki basın sektöründe çalışan arkadaşlarımız ve kurumların basın servislerinde çalışan arkadaşlarımız katılacak. 2 gün teorik eğitimlerimiz olacak. 3’ncü gün sahada drone uçuracağız. Bunu da Bamsı Beyrek Seyir terasında yapacağız. Kursumuzun hayırlı olması temenni ediyorum" dedi.
![Bayburt’ta basın mensuplarına drone eğitimi](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/07/25/2ede040c-da7a-4a2a-9aff-b47fbb7dd842-detail-1.jpg)