TIC 600*160
  • Eğitim

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin devri polemiği

Bugün bazı basın-yayın kuruluşlarında, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Alanya’da yeni kurulacak olan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bağlanacağı yönünde haberlere ilişkin Akdeniz Üniversitesi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin devri polemiği
ANTALYA / İHA - Konunun bilgi edinmeden fikir yürüterek, gerekli araştırmalarda bulunmadan yapılan asılsız bir açıklama olduğuna olduğuna dikkat çekilen Rektörlük açıklamasında, "Sözü edildiği gibi 1973 yılında kurulan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bağlanması kesinlikle söz konusu değildir. Bir dünya markası haline gelen bu tıp fakültemiz yıllardır olduğu üzere Akdeniz Üniversitesi bünyesinde eğitim ve uygulamalarına devam edecektir. Bunun yanı sıra, 2014 yılında ikinci tıp fakültemiz olarak eğitim ve öğretim hayatına başlayan Akdeniz Üniversitesi Alanya Tıp Fakültesi’nin, yakın zamanda kurulacak olan Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bağlanması planlanmıştır" denildi.

Açıklamada söz konusu haberde yer aldığı gibi “YÖK’ün ve Üniversite Rektörlüğü’nün bile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bağlanacağından haberi yok” açıklamasının tamamen asılsız ve talihsiz bir açıklama olduğu ifade edildi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın