TIC HOLDING Header
  • USD 15.877
  • EUR 16.844
  • Altın 942.117
  • BIST 100 2372.35
  • Dünya

Rusya: Suriye ve Kosova'yı işgal eden ABD, KGAÖ'ye insan hakları konusunda nasihat veremez

Rusya'nın Washington Büyükelçiliği, ABD'nin Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) güçlerine Kazakistan'da düzeni yeniden tesis etme ve insan haklarını koruma konularında nasihat veremeyeceğini vurguladı.
Rusya: Suriye ve Kosova'yı işgal eden ABD, KGAÖ'ye insan hakları konusunda nasihat veremez
AJANSLAR - ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın "KGAÖ'yü, barış güçlerini ve kolluk kuvvetlerini insan haklarına saygı duymaya, barışçıl çözümü desteklemeye ve daha da önemlisi Kazakistan hükümeti talep ettiğinde ülkeden ayrılmaya çağırıyoruz" açıklamasına Rusya'nın Washington Büyükelçiliği'nden yanıt geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan elçilik, "Suriye ve Sırbistan'daki Kosova topraklarını işgal eden ABD birliklerinin aksine, KGAÖ barış güçleri, Kazak makamlarınının talebi üzerine Kazakistan'da güvenliği sağlama misyonunu yerine getiriyor" ifadelerini kullandı.

Elçilik, "ABD Dışişleri Bakanlığı basın dairesinin, düzenin nasıl yeniden tesis edileceği ve insan haklarının nasıl korunacağı konusunda dair nasihat vermesi için hiçbir gerekçesi yoktur" diye vurguladı.

'Topraklarımızda nerede ve ne zaman tatbikat yapacağımız bizim seçimimiz'
Rusya Büyükelçiliği, Moskova'nın Kazakistan'daki güçlerini kışlalarına döndürmesi veya hangi faaliyetlerin yürütüldüğü ve amaçlarının ne olduğu konusunda ABD'ye bilgi vermesi gerektiğini söyleyen ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman'a da cevap verdi.

Avrupa'daki ABD askerlerinin sayısını Rusya'yla istişare etme niyetinde olmayan Washington'un bu tutumuna anlam veremediklerini kaydeden elçilik, "Ulusal topraklarımızda nerede ve ne zaman askeri tatbikat yapacağımız bizim seçimimizdir. Rusya'nın güvenlik çıkarlarını gözettiği için tatbikatları yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Yorum Yazın
wiibet.com
1xbitgiris.org
bahis.com giriş
restbetcdn.com
betturkeygiris.org
betvolem.com
tipobetm.com

mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat