• Dünya

Prens Selman çöle ofis kurdu

Bu yılki Dünya Ekonomik Forumu koronavirüs engeline takıldı. İsçivre'nin Davos kentine giden dünya liderleri ve milyarderlerin kaldığı otel, korona virüs salgını nedeniyle kapandı.
Prens Selman çöle ofis kurdu
Liderler toplantıya online katılırken, Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman bir ilke imza attı. Çöl ofisinden Davos'a bağlandı.

Suudi Arabistan’ın 35 yaşındaki Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, AlUla bölgesindeki çöle ofis kurdurdu. Dünya liderlerinin katıldığı zirveye çölden online olarak katılan Veliaht Prens Selman'ın çöldeki çalışma ofisi zirveye damga vurdu. Selman'ın çöl ofisinde masa, bilgisayar ve yiyecek yer aldı.

AMAÇ ALULA BÖLGESİNİ TANITMAK
Prensin zirveye çölden katılmasının atından yatan nedeninin ise, krallığın petrole olan bağımlılığını sona erdirmek ve 'Vizyon 2030' programı doğrultusunda bir turizm merkezi inşa etmeyi planladıkları AlUla bölgesini tanıtmak olduğu öğrenildi.

DAVOS'TAKİ OTEL HİZMET DIŞI
Dünya Ekonomik Forumu için Davos’a giden dünya liderleri ve milyarderlerin kaldığı otel, salgın nedeniyle kapandı. Ocak ve Şubat için ayrılan rezervasyonlar da iptal edildi.

Artan vakalar nedeniyle otele online ya da başka şekilde rezervasyon yapılamıyor. Öte yandan, otelin, Şubat ayında kısa bir süreliğine açılması planlanırken, işletmenin önümüzdeki yılın kış aylarına kadar kapalı kalacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan’ın önümüzdeki 10 yılda 6 trilyon dolar değerinde yatırım fırsatları sunduğunu dile getirdi.

Veliaht Prens, 36 ülkeden 160’dan fazla iş insanının katılımıyla dün düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) video konferans aracılığıyla bir konuşma yaptı.

Selman, ülkede kullanılmayan yetenekleri ortaya çıkarmak ve endüstriler inşa etmek için 2030 Vizyonu çerçevesinde önümüzdeki 10 yılda 6 trilyon dolar değerindeki yeni projeler de dahil olmak üzere Suudi Arabistan’daki büyük yatırım fırsatlarına işaret etti.

Suudi Arabistan’ın, 2030 Vizyonu ışığında son 4 yılda dönüşüm ve hızlı reformlar gerçekleştirdiğinin altını çizen Veliaht Prens, bu reformların önümüzdeki 10 yılda ikiye katlanacağını söyledi.

2020 yılının zorluklarla geçtiğini belirten Muhammed bin Selman, birkaç yıl önce başlayan dönüşüm yolculuğunun ülkenin tüm eksenlerini ekonomi, devlet çalışmaları ve sosyal yönden yeni boyutlara taşıması ve kaliteli yatırım fırsatları yaratması nedeniyle ülkesinin bu zorluklara hazırlıklı olduğunu vurguladı.
Yorum Yazın