• Dünya

Konstantin Kosaçev'in Türkiye'ye tatile gidilmemesi çağrısında bulunduğu iddia edildi

Federasyon Konseyi Başkan Yardımcısı Konstantin Kosaçev'in Türkiye'ye tatile gidilmemesi çağrısında bulunduğu iddia edildi.
Konstantin Kosaçev'in Türkiye'ye tatile gidilmemesi çağrısında bulunduğu iddia edildi
Turizm Güncel adlı haber ajansının yaptığı habere göre; Rusya'nın Türkiye'ye dönük uçuş kısıtlaması/yasağı, resmi olarak korona salgınındaki ağırlaşan duruma bağlansa da, olayın arka planında gerçek nedeni iyi özetleyen bir açıklama geldi.

Federasyon Konseyi Başkan Yardımcısı Konstantin Kosaçev, Rus halkına, 'Vatanseverliğinizi gösterin, Türkiye'ye tatile gitmeyin' dedi.

Kırım'ın Rusya'ya bağlanmasını ''ilhak'' olarak adlandıran ülkede (Türkiye) tatil yapmanın imkansız olduğunu ileri süren Kosaçev, ''Yetkililerin eylemlerine bakılmaksızın sivil bir dayanışma olmalı. Ulusların vatanseverliği bu tür durumlarda test edilir.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Kırım'ın ilhakını tanımıyoruz'' dediğini ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne vurgu yaptığını ifade eden Konstantin Kosaçev, ''Erdoğan bu açıklamayı yapmadan önce birçok Rus tatil rezervasyonunu yapmıştı. Ancak bu tür bir açıklamadan sonra, tüm tatilciler olmasa da, en azından bir kısmı, uçuşlar kısıtlandığı için değil, kendi iradeleriyle bu ülkede tatil yapmanın imkansız olduğunu kabul ederdi.'' dedi.
Yorum Yazın