Edinilen bilgiye göre, Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde Açık Ceza İnfaz Kurumundan firar eden ve hakkında “Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan H.D. ile hakkında “Kültür Varlıklarını Bulmak Amacıyla İzinsiz Olarak Kazı ve Sondaj Yapmak” suçundan 5 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan O.K. Akdağmadeni ilçesinde yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alındı.
Gözaltına alınan H.D. ve O.K. çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.
![Yozgat’ta 2 firari yakalandı](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/07/26/d2b55230-68ef-40f1-889e-7e8005de7d94-detail-1.jpg)