• Asayiş

Tuzla'daki anaokulunda tuvalette darp için istenen ceza belli oldu

Tuzla'da öğrencileri toplu halde tuvalete sokup şiddet uygulayan anaokulu öğretmeni hakkında 1 yıl 9 aya kadar hapis cezası istendi.
Tuzla'daki anaokulunda tuvalette darp için istenen ceza belli oldu
İstanbul Tuzla’da 2018 yılının Şubat ayında özel bir anaokulunda 30 öğrenciye şiddet uyguladığı iddiasıyla yargılanan öğretmen Güler M.’nin 1 yıl 9 aya kadar hapis istedi.

Anadolu 9. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Güler M. katılmadı. Duruşmada taraf avukatları yer aldı.

Şikayetçi avukatı Sevil Hartavi "Çocuklara eğitim verilirken şiddet gördükleri dosya safahatında açıktır. Biz sanığın eyleminin kötü muameleden daha yüksek olduğunu düşünüyoruz. Çocukların yaşlarına göre davranış bozuklukları vardır. Bir an önce adaletin tecelli etmesini ve sanığın her bir çocuk için ayrı ayrı cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

Zincirleme kötü muamele
Cumhuriyet Savcısı Kenan Pehlivan esas hakkındaki mütalaasında yapılan yargılama ve toplanan tüm deliller kapsamında sanık Güler M.’nin üzerine atılı zincirleme biçimde kötü muamele suçunu işlediğine kanaat getirdi.

Savcı Pehlivan, sanık Güler M.’nin 'Zincirleme şekilde kötü muamele' suçundan 2 ay 15 günden 1 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma ertelendi
Müşteki avukatı Hartavi, mütalaaya karşı söz alarak "Biz suçun zincirleme şekilde yapıldığı değil de her bir çocuk için ayrı ayrı kaldığını düşünüyoruz. Bu hususta beyanda bulunmak için süre talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ara kararını açıklayan mahkeme, mütalaaya karşı beyanda bulunmak için avukatlara süre vererek duruşmayı erteledi.
Yorum Yazın