Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince, okul çevrelerinde denetim yapıldı. Denetimlerde, 4 market, 8 tekel, 3 oyun salonu, 2 tütüncü, 1 kahvehane, 30 okul çevresi ve park kontrol edilirken, 36 okul ziyaret edildi.
Denetimler esnasında şüpheli 34 kişinin kimlik sorgulaması yapılırken, 4 şahsa okul ile ilişiği olmadığı tespit edildi. Tütün satan 1 işletmeye ise eksiklikleri nedeni para cezası uygulandı.
![Okul çevrelerinde polis denetimi](https://ogunhaber.com/upload/img/2023/12/08/f40c54c9-4983-403b-86a7-277ce18fa365-detail-1.jpg)