Yapılan açıklamada, ’Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet’ Suçundan 12 şüpheli şahsa işlem yapıldığı, 3 şahsın tutuklandığı bildirildi. Öte yandan ’Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’ çerçevesinde işlenen suçlara yönelik 2 şüpheliye işlem yapan ekipler, yapılan işlemler neticesinde 2 milyon 725 bin adet makaron, 10 adet cep telefonu, 1 adet tabanca, 2 adet şarjör, 1 adet tüfek, 784 adet fişek ele geçirdi.
Niğde Valiliği tarafından yapılan açıklamada il genelinde kaçakçılık suçlarının men ve takibine yönelik çalışmaların hassasiyetle sürdürüleceği ifade edildi.
![Niğde’de 1 ayda 2 milyon 725 bin gümrük kaçağı makaron ele geçirildi](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/08/05/88f158b3-9a6c-4e25-b839-71702c84d367-detail-1.jpg)