TIC HOLDING Header
  • USD 18.544
  • EUR 18.085
  • Altın 991.548
  • BIST 100 3162.69
  • Asayiş

Muş’ta evlat nöbetindeki annelerin eylemi 68. haftaya girdi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan annelerin evlat nöbeti devam ediyor.
Muş’ta evlat nöbetindeki annelerin eylemi 68. haftaya girdi
İHA - HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla bekleyen anneler, 67 haftadır eylemlerini sürdürüyor. Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını isteyen anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına geri dönmeleri için çağrıda bulunan anneler, "Yavrumu verin bana", "Anneler direniyor", "Artık yeter, bırakın evlatlarımızı" ve "Artık yeter, yakamızdan düşün" yazılı dövizler açtı. Evlatlarına teslim olmaları çağrısında bulunan aileler, kararlı bekleyişlerini sürdüreceklerini ifade etti.

“ÇOCUKLARIMIZI HDP VE PKK’DAN İSTİYORUZ”
Çocuklarını HDP ve PKK’dan istediklerini anlatan anne Gülbahar Teker, “Burada eyleme devam edeceğiz. Buradan gitmeyeceğiz. Bir çocuk dağda kalana kadar bu eylemi devam ettireceğim. Lanet olsun HDP ve PKK’ya. 2 yıldır eylem yapıyorum. Yeter artık bu anneler babalar ağladı. Bizim çocuklarımızı getirip bize versinler. Allah belanızı versin, yeter artık. Biz çocuklarımızı istiyoruz başka bir şey istemiyoruz. Mehmet Emin seni bekliyorum. Oğlum sen gelmeyene kadar buradan gitmeyeceğim. Gel teslim ol. Devlet büyüktür. Allah bu devletten razı olsun, bize destek verdiler” dedi.

“BİR KİŞİ DAĞDA KALANA KADAR BU EYLEME DEVAM EDECEĞİM, VAZGEÇMEYECEĞİM”
6 yıldır oğlundan haber alamadığını kaydeden annelerden Şahinaz Özcan da, “Hiçbir haber almıyorum. Oğlum var mı, yok mu bilmiyorum. Bir kişi dağda kalana kadar bu eyleme devam edeceğim, vazgeçmeyeceğim. Atilla sesimi duyuyorsan gel devlete teslim ol. Senin işin ne var orada” ifadelerini kullandı. Oğlu Ersin’e geri dönmesi için çağrıda bulunan anne Ayten Koçhan, “Yolunuz yol değil yavrum. Siz kiminle savaşıyorsunuz oğlum? Onlar sizi kullanıyorlar. Lanet olsun PKK’ya, HDP’ye. Sizi dağlara götürdüler. Dönün gelin devletimize teslim olun. Yaklaşık 2 yıldır burada eylem yapıyoruz. Bir kişi dağda kalana kadar bu eylemi devam ettireceğiz. Gelin teslim olun yavrum. HDP ve PKK’dan çocuğumuzu istiyoruz, lanet olsun onlara. Onların yavruları dağda olsaydı onlar böyle dayanabilir miydi? Yeter annelerin babaların ağladığı” diye konuştu.
Yorum Yazın