Edinilen bilgiye göre Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 1-30 Kasım tarihleri arasından yapılan çalışmalarda; 66 bin 10 şahıs ile 120 bin 968 araç sorgulandı. 32 yakalama hacizli oto, 3 çalıntı motosiklet ve 1 çalıntı bisiklet yakalanırken, 80 faili meçhul olay çözülerek, 75 faili firar ve olay şüphelisi şahıs yakalandı. Ekipler çalışmalarda; 221 aranan şahsı ve 18 hırsızlık şüphelisini yakaladı.
Ayrıca ekiplerin 1 aylık çalışmalarında; 115 bakaya işlemi yapılırken, 15 kayıp şahıs bulundu. 65 şahsa Kabahatler Kanunu’na muhalefet etmekten işlem yapıldı. Ekipler tarafından yapılan aramalarda; 9 adet ruhsatsız tabanca, 9 adet kurusıkı tabanca, 2 adet tüfek, 58 adet fişek, 20 adet bıçak, 54,61 gram uyuşturucu madde ve 1 drone ele geçirildi.
![Kocasinan’da 80 faili meçhul olayı çözüldü](https://ogunhaber.com/upload/img/2023/12/05/6a68178b-f61b-477f-be2f-5c3a04f4e465-detail-1.jpg)