Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kentte uyuşturucu madde ticareti yapan ve uyuşturucu kullanan şahıslara yönelik çalışma yapıldı. Ekipler tarafından yapılan çalışmalarda; 4’ü uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma’ suçundan, 4’ü ise ‘uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak’ suçundan olmak üzere 8 şahıs gözaltına alındı. Ayrıca ekipler tarafından yapılan aramalarda 9 parça halinde 265,41 gram uyuşturucu madde, 3 adet tabanca ve bunlara takılı şarjör, 9 adet fişek ve 1 adet alüminyum folyo rulosu ele geçirildi.
Ekipler tarafından sağlık kontrolünden geçirilen 8 şahıs adliyeye sevk edilirken, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma’ suçundan yakalanan 4 şahıs tutuklandı.
![Kayseri’de uyuşturucu operasyonu: 8 gözaltı](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/02/18/d9529c6a-7b7f-4978-8fe5-39d5d895347b-detail-1.jpg)