Edinilen bilgiye göre Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince okul ve çevrelerinde çalışma yapıldı. Çalışmalar neticesinde; bin 214 şahıs ve 24 araç sorgulandı, 117 park ve 137 işyeri denetlendi. Ekiplerce 3 şahsın üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilerek adli işlem başlatıldı, 2 şahsa ’6136 Sayılı Kanuna Muhalefet’ suçundan işlem yapıldı, şahısların üzerinde 1 adet muşta ve 1 adet bıçak ele geçirildi. Ayrıca 1 kişiye ’Ehliyetsiz araç kullanmaktan’ cezai işlem uygulanırken 2 kişiye de ’okulla alakası olmayan şahıs’ suçundan gerekli işlem yapıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada; okul çevrelerindeki kontrollerin aralıksız ve kararlılıkla devam edeceği bildirildi.
![Kayseri’de okul ve çevreleri denetlendi](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/05/18/8f2a0c88-fd4a-4faa-8434-922a5f8e2950-detail-1.jpg)