TIC HOLDING Header
  • USD 19.042
  • EUR 20.564
  • Altın 1190.233
  • BIST 100 4954.98
  • Asayiş

Kayapınar Belediyesi’nde Karla Mücadele Başlatıldı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi sabah saatlerinde etkili olan kar yağışının ardından vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi amacıyla şehir merkezi ve kırsal mahallelerde 40 iş makinası ve 193 personelle karla mücadele çalışmasını başlattı.
Kayapınar Belediyesi’nde Karla Mücadele Başlatıldı
Kayapınar Belediyesi, Kent merkezinde etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için oluşturulan karla mücadele ekipleri, temizleme çalışmalarına tüm hızıyla başladı.

Kayapınar Belediyesine bağlı Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler aralarında greyder, kamyon, yükleyici ve kepçe gibi 40 iş makinası ile 193 personellerle şehir merkezi başta olmak üzere kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler yollarda oluşabilecek buzlanmayı önlemek için aralıklı olarak tuzlama çalışması gerçekleştiriliyor.

Sokaklarda yapılan çalışmaların yanı sıra kaldırımlarda ve parklarda da kar küreme çalışması yapılıyor.

Kış şartlarının vatandaşları olumsuz yönde etkilememesi için belediye ekipleri 24 saat çalışmalarını sürdürüyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, "Yılın ilk karının yağmasının ardından vatandaşlarımızın bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerimiz sahaya intikal etmiş bulunmaktalar. İlçemiz genelinde gerekli tuzlama ve temizleme çalışmaları yapılmakta ve bu çalışmalara kar yağışı süresince devam edeceklerdir. Ekiplerimiz 7/24 vatandaşlarımızın memnuniyeti ve güvenliği için çalışmaya devam edecektir." İfadelerini kullandı.
Yorum Yazın