TIC HOLDING Header
  • USD 19.042
  • EUR 20.564
  • Altın 1190.233
  • BIST 100 4954.98
  • Asayiş

Diyarbakır'da evi yanan vatandaşın yardım çığlığı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde ikamet eden evli ve 4 çocuk babası 32 yaşındaki Emre Ataş isimli vatandaş, çıkan yangın sonucu evinin küle döndüğünü, maddi durumu olmadığı için yetkili kurumlardan, vakıf ve derneklerden yardım istediğini söyledi .
Diyarbakır'da evi yanan vatandaşın yardım çığlığı
Evi yanarken evde biriktirdiği 105 bin TL’sinin yandığını belirten Ataş, evinin yanmasından sonra milletvekilleri ve belediyelere kadar gittiğini, ancak kendisine herhangi bir yardım elinin uzatılmadığını, mağduriyetinin devam ettiği için çocuklarıyla birlikte sokakta kaldığını belirtti.

Yatak odasından çıkan yangın sonucu evi küle dönen Ataş; “Yangının nasıl çıktığını bilmiyorum. Eşim ve çocuklarımla birlikte sadece üzerimizdeki kıyafetlerle ortada kaldık. Belediyeye ve sosyal yardımlaşma vakfına başvurdum. AK Parti MKYK üyesi Abdurrahman Kurt’u aradım. Aramadığım kimse kalmadı ama kimseden herhangi bir yardım gelmedi. AFAD’a gittim. Abdurrahman Kurt, bana 22 bin TL yardım edeceğini söyledi ancak boş çıktı. Dediler sana her şekilde yardım gelecek ama bir şey gelmedi. Şimdi arıyorum ama açmıyor. Ben ve çocuklarım çok mağduruz, resmen ortada kalmışız. 105 bin TL nakit param evdeydi, o da yangında kül oldu. Benim evimin kapı ve pencerelerine kadar hepsi yandı, kül oldu. Evimi tekrar onaracak gücüm yok. Ben ve çocuklarım kendimizi annemin evine atmışım. Evin tadilatı, eşya yardımı da dahil olmak üzere ne yapılabilirse yapan, destek olan herkesten şimdiden Allah razı olsun” dedi.
Yorum Yazın