TIC HOLDING Header
  • USD 18.816
  • EUR 20.476
  • Altın 1163.962
  • BIST 100 4974.7
  • Asayiş

Bursa-İstanbul seferlerini yapan deniz otobüslerinde bomba araması yapıldı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa- İstanbul seferlerini yapan deniz otobüslerinde bomba araması yapıldığını, ihbarın asılsız olduğunu açıkladı.
Bursa-İstanbul seferlerini yapan deniz otobüslerinde bomba araması yapıldı
Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün "Bursa ile istanbul arasında çalışan deniz otobüslerinde bomba var" yönünde ihbar aldığı, polislerin deniz otobüslerinde yaptığı aramalarda bomba ya da herhangi bir tehlike oluşturacak materyale ulaşılamadığı, ihbarın asılsız olduğu açıklandı. Asılsız ihbarda bulunan kişi gözaltına alındı.

DHA'nın haberine göre Bursa'dan akşam saatlerinde İstanbul'a gitmek üzere hareket eden deniz otobüsü yapılan ihbar üzerine Yalova'nın Armutlu ilçesindeki iskeleye yanaştırıldı. Polislerin uyarısından sonra yolcular indirilirken, deniz otobüsünde yapılan aramada bomba ya da herhangi bir olumsuzluğa rastanılmadı. Aramalar tamamlandıktan sonra yolcular Mudanya'ya geri getirildi.

VALİ CANPOLAT: İHBARI YAPAN KİŞİYİ ARAŞTIRIYORUZ
DHA'nın konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Akşam saatlerinde Bursa 155 Acil Çağrı Merkezine ihbar yapıldı. İhbarda, Bursa-İstarbul, İstanbul- Bursa arasında sefer yapan deniz otobüslerinde bomba ihbarı yapıldı. Hemen tedbirlerimizi aldık. Bu hatlarda çalışan deniz otobüslerinde arama yaptırdık. Armutlu açıklarındaki deniz otobüsünü bu ilçenin limanına çektirdik. Aramada sonuç çıkmadı. Deniz otobüsü yolcularla Mudanya'ya geldi. İhbarın asılsız olduğu anlaşıldı. İhbarı yapan kişiyi araştırıyoruz" dedi.

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
AA'nın haberine göre asılsız ihbarda bulunan kişinin E.A. (22) olduğu belirlendi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, E.A'yı Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden İstanbul'a gitmek için bindiği otobüste gözaltına aldı. E.A'nın ifadesinde, asılsız ihbarı feribota yetişemediği için yaptığını itiraf ettiği öğrenildi.
Yorum Yazın