Edinilen bilgiye göre; Sahil Güvenlik Mobil Radarı (MORAD-12) tarafından Ayvalık açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu tespit edildi.
KB-111 isimli Sahil Güvenlik Botu hemen harekete geçerek, Midilli Adası’na doğru giden lastik bot durduruldu. Lastik botun içerisindeki yakalanan 15 düzensiz göçmen ve beraberinde 1 çocuk, Ayvalık’ın Cunda Adası’ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi.
Burada yiyecek, içecek, giyim eşyası, ilaç ve tıbbi malzeme gibi insani yardımların yapıldığı göçmenler daha sonra Balıkesir İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.
![Ayvalık’ta 16 düzensiz göçmen yakalandı](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/08/12/7cfd19b2-9b0c-4473-a5f7-73133d0c86b2-detail-1.jpg)