Düzce’de polis ve jandarma ekipleri tarafından suçların önlenmesi, azalması ve suçluların yakalanması için denetimlerine aralıksız devam ediyor. Polis ve Jandarma ekiplerince 1-7 Temmuz tarihleri arasında yapılan uygulamada 28 bin 300 şahıs sorgulandı. Yapılan sorgulamalarda ise araması bulunan 51 kişi gözlem altına alınırken 23’ü adli makamlarca tutulandı.
Yapılan denetimlerde de 5 adet kuru sıkı, 5 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 kesici alet, 1 havalı tabanca, 156 kartuş ve 26 mermi ele geçirildi.
![28 bin şahıs sorgulandı 51 aranan şahıs yakalandı](https://ogunhaber.com/upload/img/2024/07/08/e868c83b-8750-4fc2-b66d-103259f78557-detail-1.jpg)