TIC 600*160
DTR Elektrik Kule Reklamı - Sağ
  • Arşiv

Şehit polisin son vedası

Bakan Ergin, şehit babası Mehmet Tosun ile yan yana oturarak elini tutup, teselli etmeye çalıştı.
Şehit polisin son vedası

(İHA) Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksi'nde düzenlenen tören öncesi şehidini cenazesi, Akasma Mahallesi 66. Sokak 3 numaradaki ailesinin evine getirilerek, helallik alındı. Helallik alınması sırasında şehidin yakınları sinir krizleri geçirdi.

Anne ve babası ile kardeşleri, cenaze arabasında getirilen şehidin tabutuna sarılarak ağıtlar yaktılar. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan Kılıç da, şehit evine gelerek taziyede bulundular. Burada bir müddet şehit yakınlarıyla sohbet eden Bakan Ergin, şehit babası Mehmet Tosun ile yan yana oturarak elini tutup, teselli etmeye çalıştı.

Mahalle halkından helallik istenmesinin ardından şehidin cenazesi Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksi'ne götürüldü. Törende şehit Tosun'un dedesi, annesi, babası, kardeşleri ve eşi Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktüler. Şehidin annesi, kız kardeşi ve eşi, acılarının büyük olduğunu, ama terörü sevindirmeyeceklerini belirterek, 'Vatan sağ olsun' dediler.

Antakyalı kadınlar ise, sloganlar atarak terörü kınadılar. Şehit polis memuru, burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Antakya Şehitliği'ne götürüldü. Hataylıların yoğun katılım gösterdiği cenaze töreninde teröre lanet okundu. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan gençler, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez, kahrolsun PKK' sloganları attılar.

Törene, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan Kılıç, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti, CHP ve MHP Hatay milletvekilleri ile askeri erkan katıldı.

 

 

TIC Detay Altı
Yorum Yazın