• Arşiv

Pkk'nın terörist temin şubesi: HDP

HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemine katılan ailelerin sayısı her geçen gün artıyor.
Pkk'nın terörist temin şubesi: HDP
OGÜN GAZETESİ -

Ogün Gazetesi Diyarbakır Muhabiri Mehmet Yasin Aslan, Çocuklarının terör örgütünün elinden kurtarılması için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerle görüşmeye onların sesi olmaya devam ediyor. Yapılan görüşmeler sonucunda ise HDP parti teşkilatlarının dağa ve terör eylemi yapılacak sınır dışı ve sınır içi bölgelerine militan sağlama organizasyonları sağladığı ortaya çıkıyor.

Zaten, Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin PKK terör örgütüne militan temin etmek üzere adeta bir merkez gibi çalıştığı şüpheli ve müşteki ifadeleri ile de ispatlanmış durumdadır. Partinin ayrıca kırsala adam kaçırılması konusunda da faaliyet yürüttüğü, bu yönde çeşitli tehditlerde bulunduğu da biliniyor.

“HAYALİ HAKİM OLMAK OLAN GENCİ ‘HDP’ TERÖRİST YAPTI”

Evlatlarının hakim olmasın vatana hizmet etmesin vatana vatandaşa yararı dokunmasın diye PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddia edilen Osman Etik’in ailesini de ziyaret eden Ogün Gazetesi Muhabiri Yasir Aslan görüşmesinde akıllara durgunluk verici yaşanmış bir hikâyeye şahit oldu.

4 yıl önce üniversite öğrencisi olduğu Kars'ta terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddia edilen Osman Etik'in (24) kayınbiraderi Üzeyir Nergiz, kaynının Kars'ta üniversiteye gittiği sırada PKK'lılar tarafından kaçırıldığını savunarak terör örgütüne tepki verdiklerini belirtti.

Eylemci ailelerden Üzeyir Nergiz, "Ben ölümü bile göze alıp geldim. Osman'dan babasını kaybettikten sonra haber alamadık. Hayatta mı değil mi bilmiyorum. Daha önce yeğenim de kandırıldı. Onu da biz bir şekilde dağ başından getirdik. Şu anda dağ başında bombalanan bölgelerdeki kişiler de bir an önce bıraksınlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin şefkatli ellerine teslim olsunlar" diye konuştu. Terör örgütünün gençleri kullandığını ifade eden Nergiz, sahipsiz gençlerin özellikle seçildiğini vurgulayarak, "Biz barış istiyoruz biz savaş istemiyoruz. Bugün herkes barış isterse her şey çözülür" dedi.

“İSTANBUL GÜNGÖREN’DEN KOBANİ’YE KAÇIRILIŞIN HİKAYESİ”

HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemine katılmak için İstanbul’dan geldiğini belirten Cabir Taş, Ogün Gazetesi Diyarbakır Muhabiri Yasir Aslan’a kızı Ece Taş’ın 4 yıl önce çalıştığı tekstil fabrikasından terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını anlattı. PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığı iddia edilen Ece Taş’ın babası Cabir Taş da kızının Kobani’ye kaçırıldığını düşünerek yıllardır her yerde kızını aramak için büyük uğraşlar vermiş.

4 yıl önce çalıştığı tekstil fabrikasından terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddia edilen Ece Taş’ın babası Cabir Taş, kızının Kobani’ye kaçırıldığını iddia ederek eyleme katıldı. Baba Taş, "Ben 20 yıldır İstanbul’da ikamet etmekteyim. Kızım Ece Taş 2015 Temmuz 20’sinde kaçırıldı. Kızım ablalarıyla birlikte bir tekstil firmasında çalışıyordu, öğle yemeği esnasında dışarı çıkıyor arkadaşları tarafından götürülüyor. Kobani’ye gittiğinden şüpheleniyorum. 3 gün İstanbul içerisinde aramalarımdan sonra emniyete haber verdim. Ardından şüpheleniyordum diye 3 defa Kobani’ye gittim, hiçbir netice alamadım. Gittiği saatten sonra hiç netice alamadım, gittiğim her kapıyı kapattılar. Annesi 2010 yılında vefat etmişti, bütün acısı bana kaldı. Kobani’nin kendi asayişleriyle görüştüm, cevap vermediler. Sen git biz döneriz dediler, dönüş olmadı. Kızım tamamen kandırılmış. Kızım her neredeysen arkadan duran bir baban var, kapım sana ardına kadar açıktır, her neredeysen telefondan da olsa iletişime geç" dedi.

Yorum Yazın