• Arşiv

İmamoğlu, "Hep birlikte İstanbulluyuz demeliyiz"

Gün Medya Grubu ana sponsorluğunda gerçekleşen 13. Kastamonu Tanıtım Günleri'nde, Ekrem İmamoğlu açılış törenine katılıp konuşma yaptı. Konuşmalarında İstanbul'da yaşayan Kastamonulu vatandaşlara seslendi.
İmamoğlu, "Hep birlikte İstanbulluyuz demeliyiz"
Murat Akyol - "Bugün Kastamonu'yu konuşacağız Kastamonu'yu yaşayacağız, Kastamonu'yu hissedeceğiz"

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; "Bugün Kastamonu'yu konuşacağız Kastamonu'yu yaşayacağız, Kastamonu'yu hissedeceğiz. KAS-DER Başkanımız Kastamonu'yu bütün maneviyatı ile ifade ettiler bunu derinden hissediyoruz. Bu Ülkenin her karış toprağı bu ülke için çok değerli, daha da önemlisi aslında birlik ve beraberliğimiz. Ülkemiz sınırları içerisinde ki her bir şehrimizin Ülke ekonomisine olsun, kurtuluş mücadelesinde olsun, günümüzde terör ile mücadelede olsun, hangi hususta olusa olsun bu manevi duygularda bir arada olabilmek başarısı asıl olan. Dolayısıyla bugün 81 ilimizden birisi olan Kastamonu'nun bu güzel gününde birlikte olmak Türkiye'nin bütün kentlerini dolayısıyla bütün milletimizi hissetmek demektir."Kastamonu'nun özel bir yanı var"

İmamoğlu, konuşmasının devamında, "Kastamonu İstanbul'a en çok göç veren illerimizin başında geliyor. Bu özelliğini elbette biliyoruz ama İstanbul'un Büyük Şehir Başkanı olarak Kastamonu'ya besledikleri o güzel duygularını İstanbul'a karşı beslemesi İstanbul'un daha güzel gelişmesine daha özel günleri daha güzel yaşaması anlamına gelir." dedi.

Yorum Yazın