TIC HOLDING Header
  • USD 18.641
  • EUR 19.505
  • Altın 1061.664
  • BIST 100 4929.97

Sosyal Konut Projesi milletimize hayırlı olsun

Sosyal Konut Projesi milletimize hayırlı olsun
Değerli dostlarım, sevgili okurlarım,
Cumhurbaşkanımız tarafından startı verilen sosyal konut projesinin şartları ve özellikleri geçtiğimiz hafta açıklandı. Bu projeyle orta- alt seviye gelir sahipleri zorlanmadan, kendi kiralarını öder gibi ev sahibi olabilecekler.

Aynı zamanda yine on bin iş yeri ve yüz bin altyapılı konut arsası satışa sunulacak.
Proje daha ilk günden 1.5 milyon başvuru ile büyük rağbet gördü.
Proje sosyal medyada da yankı buldu.

Muhalif kesim projenin halk için çok faydalı olduğunu söyledikten sonra "ama" ile başlayan cümleler kuruyorlar. Mutlaka bir olumsuzluk bulacaklar ancak proje de ortada, olumsuz herhangi bir tarafı yok şimdi bakıyorlar nerede bir olumsuzluk bulabiliriz diye.

Neymiş efendim bu proje 2020'de yapılacakmış ama yapılmamış şimdi seçim kaygısı ile yapılıyormuş. 2020'de projeye pandemi nedeniyle ara verildi. Bunu kendileri de biliyor halbuki. Ama maksat illa ki bir kusur bulmak.

Neden 250 bin konut olacakmış da 500 bin değilmiş.
Zaten bu bir başlangıç. Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerden sonra 500 bin konut yapılacağı yönünde açıklaması var. Seçildikleri taktirde toplam sayının 750 bin konut olacağını söyledi. Hatta bunun bir milyonu bulabileceğini de ifade etti.

Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en kapsamlı konut projesi.
Burada şimdi muhalif partilerin çıkıp da alkışlayacak durumları yok ama en azından milletin hayrına bu projeye olumlu bir yaklaşım gösterebilirler.

İlla ki bir olumsuzluk arayıp bulamayınca ama ile başlayan ifadeler kullanmak tam kendilerine yakışır bir durum.

Devletimiz bu konuda çok büyük bir adım atıyor hepimizin bunu desteklemesi lazım.
Milletin hayrına atılan bir adımı da bir kere olsun muhalefet olarak tebrik edin, bir kere olsun hayırlı olsun deyin, milletimiz adına bir kere olsun destekleyin.

Biz artık olumlu adımlara da çamur atmaya çalışan, devletimiz - milletimiz yararına olan projeleri sırf AK Parti düşmanlığı güderek karalayan ve muhalefet yapmaktan bir adım öteye gidememiş, bir tek projesi dahi olmayan bir muhalefet görmekten çok sıkıldık.

Gerçekten altılı masada bu duruma dur diyecek bir tane akıllı adam çıkar mı acaba?

Bir gün bizim ülkemizde de milletinin menfaatlerine sevinen, icraat nerden gelirse gelsin iyi olanı destekleyen olmayanın karşısında proje üreten bir muhalefet olur mu acaba?

Kalın selametle!


Görüş ve yorumlarınızı bana sosyal medya hesaplarım ve ogunhaber.com üzerinden iletebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Rakıf Heybeli
    Güzel bir proje ülkemizin nüfusu çok artıyor bu da şehirlerin kırsala doğru genişlemesini mecburi kılıyor.Tarım arazilerimiz zarar görüyor.