TIC HOLDING Header
  • USD 18.544
  • EUR 18.084
  • Altın 988.977
  • BIST 100 3253.84
Pınar Dura Özer

Pınar Dura Özer

Haftanın yabancı filmi: Sırlar Kitabı

Fransız yazar ve yönetmen Régis Roinsard'ın çektiği Sırlar Kitabı’nın oyuncu kadrosunda; Lambert Wilson, Olga Kurylenko, Riccardo Scarmarcio, Sidse Babett Knudsen, Edouardo Noriega, Alex Lawther, Anna-Maria Sturm, Frédéric Chau, Maria Leite, Manolis Mavromatakis, Sara Giraudeau ve Patrick Bauchau yer alıyor.
Haftanın yabancı filmi: Sırlar Kitabı
Kalabalık kadrosuna rağmen, filmin sahneleri, hemen hemen tek mekanda geçiyor.
 
Adeta Agatha Christie'yi gölgede bırakan ve onun "Şark Expresi'nde Cinayet" ine küçük bir selam gönderen, kapalı ev gizemini heyecana dönüştüren bir öyküsü var.
 
Kariyerini ve servetini, dünyada en çok satan roman serisi Deadalus Üçlemesi'ne borçlu olan yayıncı Eric Angstrom, (Lambert Wilson) kitabı tüm küresel pazarlarda aynı anda başlatmak amacıyla Rus, İspanyol, Yunan, Portekizli, İtalyan ve İngiliz gibi pek çok çevirmenden oluşan oluşan bir ekibi, bir aylığına işe alır.
 
Romanın olası sızıntıları hakkında endişesi olan yayıncı, çalınmasına engel olmak için, çevirmenleri lüks bir şatonun altındaki yüksek güvenlikli bir sığınakta, silahlı korumalar eşliğinde, yakın gözetim altında tutarak çalıştırır.
 
Fakat işler planladığı gibi gitmez ve romanın ilk 10 sayfası bir internet sitesinde yayınlanır.
Çalan kişi, romanın kalanını yayınlamamak için şantaj yapar ve para talep eder.
 
Yayıncı bu planın, çevirmenlerden biri ya da bir kaçının yaptığından şüphelenir ve onlara şiddet uygulayarak gerçeği öğrenmeye çalışır.
 
Filmin konusu gerçekten ilginç ve sahneler ilerledikçe birbiri ardına sırlar çıkmaya başlıyor ortaya.
 
Gizemini hiç bozmadan koruyan
bir büyüsü var.
 
Yönetmen çok zeki bir şekilde, filmin son sahnesine kadar gerçeği saklıyor.
 
Filme kendinizi kaptırıyor, sürükleniyorsunuz.
 
Fransız yapımı olan bu film, Digitürk film kanalında yayınlanıyor.
 
Hafta sonu, ailecek popcorn eşliğinde izlenen türden...tavsiye ederim.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • BB
    İlgi çekici bir konu, teşekkürler...