Darbeci zihniyet yine kötü emelini açık etmiştir..

Emekli 104 Amiral tarafından Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bir bildiri yayımladı. Kötü emellerin açık edildiği bu bildiri karşılıksız kalmamalıdır.
Darbeci zihniyet yine kötü emelini açık etmiştir..
Emekli amirallerin gece yarısı bildirisine tepki yağarken, bu bildiri Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekten ve düşmanlarımızı sevindirmekten başka bir işe yaramamıştır.

Vesayet rejiminin bir tezahürü olarak algılanan bu girişim, eski Türkiye'nin bir fotoğrafını resmetmiş, darbe özlemi içerisinde olanların ekmeğine yağ sürmüştür.

Ülkemiz darbe rejimlerinden ve demokrasi katillerinden hayli zarar görmüş ve tarihimiz buna benzer kara lekelerle doludur.

En son Fetö hain darbe girişimi ile kirli emellerin açık edildiği ve sivil, günahsız insanların kanlarının döküldüğü bir süreci yaşadık.

Vesayetin neler yapabileceğini ve demokrasiyi sekteye uğratarak, insan haklarını nasıl ihlal ettiğine, tarihimiz ayna tutmaktadır.

60 darbesi ile Başbakan asan, 80 darbesi ile reşit olmayan çocukların yaşını büyütüp dar ağacına gönderen, 28 Şubat'ta Ülkede her şey yolunda giderken, ekonomik göstergelerin olumlu havasına rağmen, hükümet yıkıp onlarca bankayı batıran ve 15 Temmuz'da milletin evini bombalayıp, sivillerin üzerine kurşun yağdıran zihniyetin bu gün hala diri olması düşündürücü ve endişe vericidir.

"Düşüncesini açıklamak başkadır, fakat darbe çağrışımlı bildiri hazırlamak ise bambaşkadır" Bir kısım emekli askerin darbe dönemlerini çağrıştıran böylesi açıklamayı yapmaları, kaygı ile beraber, kendilerini de gülünç ve zavallı duruma düşürmüştür.

Böylesi bir açıklamanın her hangi bir dayanağı olmadığı gibi anlamsız, mesnetsiz ve oturduğu yerde kendisine iş icat etmekten öteye gitmemektedir.

Bu zavallı girişime elbette, yasalarımız ölçüsünde gereken cevap verilmeli ve darbeci anlayışı cesaretlendirenlerin hevesi kursaklarında bırakılmalıdır.

Anti demokratik bu bildiride imzası olanların rütbeleri sökülmeli ve eski Türkiye fotoğrafına özlenenlerin düşünce özgürlüğüne gem vurdukları bu halin tutmayacağınıda aleni görmekteyiz.

Hem demokrasiye, hem insan haklarına, hemde millet iradesine müdahale olarak algılanan bu bildiri ile zırvalayan emekli amirallerin kimlere hizmet ettiklerininde, aleni ortaya konması gerekir.

Son bir söz "Sandıktan korkan, millet iradesini hiçe sayan böylesi sakat bir anlayışın artık günümüz Türkiye'sinde tutmayacağı iyice anlaşılmalıdır."

Selam ve dua ile...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın