Siyaset öngörü işidir..

Fikri olmalı her konuda insanın. Olabilecekleri hesaplama matematiğine sahip olunmalı.
Siyaset öngörü işidir..
Geçmişini iyi tanıyıp, onların hatalarından yenilikler, güzellikler yaratabilmeli insan. Her ne kadar lider olmak bir ruh işiyse de, pek çok şey öğrenilmelidir. Lider olabilmek için insanın ya çok büyük taraftarı olmalı, yada arkasında duran, maddi manevi destekleyen insanlar olmalıdır. Liderlikte kin, nefret, intikam duyguları bastırmalıdır. Bu duygular kardeşi kardeşe vurdurur. Cinsiyet ise asla olmamalıdır! Çünkü insanlar kadın varlığının kullandığı mağduriyetini hemen içlerine sindirir ve yanında olmaya çalışırlar. Vicdanları, merhametleri sayesinde yanlış olanın bile peşinden giderler. Gerçekten kadın olmak bir sanattır zaten. Nasıl kullanıldığı önemli tabi.. Kadın kimliğini kullanmak, tüm bu ardından gelen insanlara karşı kul hakkıdır, büyük sorumluluk ve yanlış yönlendirme olur.

Önce (argo ağzıyla) atar gider yapıp adres gösteriyorsunuz, biliyorsunuz ki gösterdiğiniz adrese kimse gitmez!  Ama kendilerine slogan atacakları bir yer ararlar. En heyecanlısı zaten burası. Çok iyi tanıdığınız o çocuklar sizin boş evinizin yakınlarına gidip bu kadar hakaretin eylemini yaparlar!. Tam düşündüğünüz gibi oldu. Onlar sizi başka yerde sanıp evinizin yakınına geldiler ve şovunuz başladı. Biliyorsunuz ki o çocuklar size fiziksel zarar vermeyi akıllarından dahi geçirmezler. Size çok defalar abla demiş çocuklar bunlar. Onlarınkinin masum bir eylem olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Size zarar vermek niyetinde olsalar, hepsi aslan gibidir emin olun yaparlardı. Yapmaz ama onlar, bir ablaya asla ve asla zarar vermezler! 

Milleti Devlet Bahçeli'ye düşman etmenin en kolay ve en entrikalı yolu buydu. Devlet Bahçeli biterse Milliyetçilik başı boş kalır ve gidecekleri kapı sizin diye düşündünüz. 

Çok tehlikeli kadınsınız biliyormusunuz? Kadınlığı siyasette çok iyi kullanıyorsunuz. Vefa çok önemli birşeydir ve herkes değerini bilmez. Siz "hanımağa, topuklu efe" lakaplarını bu insanların inancı sayesinde edinmediniz mi?

Onlar sizi abla bilip elinizi opmediler mi? Hatta anne bilmediler mi? Ama siz ne yaptınız? Sadece başta ben olacağım diye aynı yolun insanlarını ikiye böldünüz. Hatta kardeşi kardeşe düşman ettiniz.. Ağır hakaretli söylemlerinizi siz mağdur duruma düşünce kimsenin görmeyeceğini biliyordunuz. 

Birde anlayamadığım, neden Milliyetçiliğe bu kadar düşmansınız? Devlet Bahçeli ile ne alıp veremediğiniz var? Madem etik davranmanız gerekiyor, siz bir büyüğünüze nasıl böyle sözler sarfedebiliyorsunuz? Alnını karışlarım vs diyebiliyor, sonrada cevap verilmesinden rahatsız oluyorsunuz. Ya kadın olun ya genel başkan. Ben sizin bu tavrınızın milletin menfaati için olduğunu sanmıyorum. Tamamen şahsi bir intikam duygusu bu. Eğer sisteme karşı bir itirazınız olsaydı muhatabınızın Recep Tayyip Erdoğan olması gerekmiyormuydu? Anladığım kadarıyla eğer milliyetçilik biter ve MHP ortadan kalkarsa ancak o zaman Cumhurbaskanıyla yarışırım diye düşünüyorsunuz.  

Bu ülkenin Milliyetçi zihniyete ihtiyacı var. Ne kadar bitirmeye çalışsanızda bizim menşeimiz bu! Bizler temel taşlarız! Keşke sizde ağzınıza alıp "Ben Milliyetçi, vatansever bir Atatürk'çüyüm" diyebilseydiniz. 

Lütfen artık sizden beklediğimiz zarafeti gösterip kışkırtma hürrem oyunlarından vazgeçin. Çünkü herkesin bir sınırı ve istiap haddi var. Siz kadınlıktan önce bir genel başkansınız. Kadınlığınızı evinizde, eşiniz ve çocuklarınızla yaşarken beyninizi, fikirlerinizi, size inanan, güvenen insanlarla paylaşın.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın