Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 223 yazı listeleniyor
 • AB’nin mülteci korkusu!

  Kısa bir süre önce, Sayın Erdoğan, İdlip’de yaşanan insanlık dramını işaret ederek, bir açıklama yapmıştı.

 • Din ile kandırmak!

  Türk milleti, manevi ve milli değerleri yüksek bir millettir. Her şeyinden vazgeçse de maneviyatından, dininden vazgeçmez.

 • Sakın ha!

  Eğer ki AK Partisinin geleceğine mezar taşı koymak istemiyorsanız, asla ve kata, İstanbul’a kayyûm meselesini aklınızdan dahi geçirmeyin.

 • Diyarbakır’da neler oluyor?

  Açıkça söylüyorum ki, Diyarbakır’da tarihi bir fırsatı kaçırmak üzereyiz. Çünkü Diyarbakır’da iş başında olan bürokrat takımı, maalesef boş, beleş insanlardan oluşmakta.

 • Saçmalığın zirvesi!

  Günün birinde, İstanbul da taksiye bir ABD’li biner ve şoförden biraz kenti tanıtmasını ister. O esna da Avrasya tünelinin yanından geçerler, turist de sorar bu ne diye.

 • Sabırları zorlayan siyasi

  Bendeniz elli yaşında bir insanım ve takriben 30 küsür yıldır da bir şekilde siyasetin içindeyim. Şanslı sayılırım, çünkü tarihe kendini yazdırmayı başarmış birçok insan ile haşır neşir olmak nasip oldu.

 • Çakma çevrecilik

  Hatırlamayacak kimse yoktur, Gezi Parkı vandalizmini. Hani güya üç beş ağaç için şehri ateşe veren eşkıya bozuntularını.

 • Emine Bulut ve toplum!

  Ne kadar kolay değil mi, bir vahşet yaşandıktan sonra, #’li paylaşımlar yapıp, ‘İdam isterük’, ‘İçerde gebertsinler’, gibi paylaşımlar yapıp, vicdan rahatlatmak.

 • Kayyum atamaları demokratik mi?

  “Hak isteyenin hakkı verile, baş kaldıranın başı kesile!” Ulu Hakan, Cennet mekan Sultan 2. Abdülhamid Han Hz.!

 • Absürtistan ve Meral Akşener’in itirafı

  Son günlerde, sosyal medyada olsun, başka platformlarda olsun, okuduklarım, izlediklerim, artık mantık sınırlarını zorlayan cinsten şeyler.