Murat Demir

Murat Demir

CHP tam bir çıkmazın içine sürükleniyor

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimi, başta FETÖ olmak üzere PKK-PYD-DHKPC gibi örgütlerin dahi güdümüne girmiş maalesef.
CHP tam bir çıkmazın içine sürükleniyor
Son günlerde gündemin sıcak konusu olan FETÖ siyasi ayağı tartışmaları çerçevesinde artık bir çıkmazın içine iyice sürüklenmiş durumda.

Çok sorulan sorular var.

CHP, bu sorulara cevap vermeden başkalarına özellikle AK Parti’ye Sn. Cumhurbaşkanımıza iftira atamazsınız.

15 soruda FETÖ'nün siyasi ayağı:

1- Darbeye katılan havacı 43 generalden 21’ini AK Parti’nin kurulmasından neredeyse 20 yıl önce 1980-83 yılları arasında orduya kim aldı?

2- 15 Temmuz darbesine katılan havacılardan 19’ununun TSK’ya sızmasına AK Parti’nin kurulmasından tam 10 yıl evvel kimler nasıl göz yumdu?

3- Arşiv kayıtlarına baktığımızda 15 Temmuz hain darbe girişimine kalkışan havacı 3 ismin de 1980 öncesinde; yani bırakın AK Parti’nin kurulmasını, Erdoğan’ın bile siyaset sahnesine çıkmasından evvel orduya girdiğini görüyoruz. Bu isimlerin göreve başlamasına kim vesile oldu? Bu tehlikeyi Erdoğan’ın kucağına pimi çekilmiş bomba gibi kimler bıraktı?

4- Urla Belediye Başkanı Kripto FETÖcü çıktı tutuklandı. Bu Başkan daha yeni sizin listenizden girdi seçildi. Siz güvenlik soruşturması vs. yapmadınız mı ya da size bir yerlerden talimat mı geldi?

5- Meral Akşener’in 15 Temmuz öncesinde ‘’Yurtta sulh, cihanda sulh!’’ tabirini siyasi hayatının hiçbir döneminde olmadığı kadar sık kullanması ve darbeci teröristlerin kendi kurdukları sözde konseye bu ismi vermeleri yalnızca basit bir tesadüf müdür?

6- Kemal Kılıçdaroğlu eğer gerçekten FETÖ’ye karşı bir duruş sergilediğini iddia ediyorsa, darbeci teröristler 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda kendisini tutuklamak yerine niçin önünü açarak kaçmasına izin verdiler?

7- Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı koltuğundan FETÖ imzasıyla indirildiğini Türkiye’de bilmeyen kalmadı. Peki, FETÖ kendi menfaatleri uğruna boşalttığı koltuğa yeni oturacak olan ismin belirlenmesinde hangi rolü oynamıştır?

8- FETÖ’nün bir terörist oluşum olduğu ifşa edildikten sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hangi saikle terör propagandası yapan STV’ye ziyarete gidip destek açıklaması yapmıştır?

9- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Eren Erdem’i, FETÖ’nün hain bir yapılanma olduğu faş olmasına rağmen neden Zaman Gazetesi’ne destek olmaya yollamıştır?

10- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hükümete ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ ithamlarını yöneltirken kendi yanlarındaki FETÖcü danışmanları niçin ve nasıl himaye ettiler?

11- CHP eski Milletvekili Yılmaz Ateş'in, ‘Partim FETÖ’ye teslim oldu’ açıklamasından sonra partideki varlığına apar topar neden son verildi? CHP'li yöneticiler Ateş’in daha başka neleri açıklamasından korktular?

12- Dönemin CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek, AK Parti kurulmadan önce FETÖ elebaşı Gülen ile oturduğu yemek masasında neler konuştu? Gülek’in eşinin Fatih Üniversitesi’nin arazisini FETÖ’ye devretmesinin karşılığında neler alındı?

13- TMSF’nin Bank Asya’ya el koymasının ardından CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ı bankanın önüne kim gönderdi? Niçin gönderdi? FETÖ’ye verilen bu siyasi destek karşılığında hangi kirli anlaşmalar yapıldı?

14- Dönemin Başbakanı Erbakan’ın hem FETÖ’nün hem de ordudaki ‘laiklik muhafızlarının’ ortak hedefi haline gelmesinin arkasında yatan şaibeler henüz aydınlanmamışken, darbeye kalkışan ordu mensuplarının bu dönemde yoğun olarak göreve gelmesi de yalnızca tesadüf müdür?

15- Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'li Milletvekillerinden 120-180 kişinin telefonunda FETÖ'cü teröristlere ait haberleşme uygulamasının bulunduğunu söylemesine rağmen bu isimleri niçin açıklayamadı? Hadi basına ve halka duyurmasını geçtik böyle önemli bir iddiasını niçin mahkemeye taşımadı?

Bu sorulara açık ve net bir şekilde cevap vermeden kimse Erdoğan ve AK Parti hükümetini FETÖ'yü doğurmak ve büyültmekle suçlayamaz!

'Hadi oradan' derler adama.

Kılıçdaroğlu'nun Altı Danışmanı FETÖcü çıkması ve Özel Danışmanı için CHP Genel Merkezinde en üst katta bir özel odada görev yapması ve buradan Kripto FETÖcülerle defalarca telefon görüşmesi yapmasını nasıl açıklayacaksınız.

Kısaca bırakın bu sulandırma işlerini "125-180 arasında FETÖcü, AK Parti Milletvekili var" deyip isim isim açıklayacağım diyen Kemal Kılıçdaroğlu halen bekleniyorsunuz açıklayın da görelim. Açıklayamaz çünkü her zaman olduğu gibi iftira attı ya tutarsa misali.

İşte siyasetin kirli yüzü CHP’dir kimse kusura bakmasın.

Yalan, İftira, ne ararsanız var.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Ahmet Demircan
    Sayın kilictaroglunun CHP nin Başına nasıl geldiği ortada sayın Deniz baykala kurulan kunpasla bunu yapanlar fetocular
  • Halil Bolkan
    215 bin 92 kişilik ByLock listesi var. Bu listeyi hiçbir ayıklama yapmadan açıklamak FETÖ ile mücadelenin toplumsallaştırılması için gerekmiyor mu? Bu durumda listeyi açıklamamak suç değil mi? Suç delilleri neden gizlenir? * 15 Temmuz gecesi siyasi parti liderleri, bakanlar, üst düzey yöneticiler, belediye başkanları neredeydi? Neden hain darbe girişimi gecesinin HTS kayıtları açıklanmıyor? * Darbe başarılı olsaydı FETÖ’cüler kimi ya da kimleri yönetime getirecekti? Kimler başta olacaktı? Kimin hangi görevde olacağı belli değil miydi? * 15 Temmuz hain darbe girişiminin araştırılması için TBMM’de bir araştırma komisyonu kuruldu. Bu komisyona darbe gecesinin iki kilit ismi davet edildikleri halde gelmediler. Dönemin MİT Müsteşarı ve dönemin Genelkurmay Başkanı… Komisyona gelip açıklama yapmalarını, sorulara cevap vermelerini neden engelledin? * TBMM’nin 15 Temmuz araştırma komisyonu raporu aradan uzun bir süre geçmesine rağmen neden açıklanmıyor? * FETÖ borsasını kimler kurdu? FETÖ borsasını kuranların içinde senin avukatların da var. Avukatlarının mal varlıkları neden incelenmiyor? * FETÖ soruşturması yapan savcılar neden görevlerinden alındı?
  • Mahir Şahin
    Fetö nün sığmadığı kurum kuruluş var mı....siyasi parti var mı...adalet,doğruyol,anap,refah...vs,vs...chp ye girenleri chp li imiş gibi yansıtmak diğerlerini temize çıkarmaz.bu toplum kimin ne olduğunu,dün neydi bugün ne olduğunu gayet iyi biliyor.......