Mücahit Ak

Mücahit Ak

Toplam 20 yazı listeleniyor
 • TSK vurunca savaşa hayır! Öyle mi?

  Amerika’nın 1991 yılından bu yana devam eden Irak işgalinde, bugüne kadar 1 milyon insan hayatını kaybetti. Irak devleti adeta paramparça oldu. Binlerce insan evsiz ve yurtsuz kaldı. Yüzbinlerce insan mülteci konumuna düştü. Irak’ın yer altı zenginlikleri yağmalandı, bölge halkına fakirlik, kan ve gözyaşı kaldı. Üstelik 36. Paralel ve Çekiç Güç ile Türkiye’yi terörize eden Kandil de bu dönemde yaratıldı.

 • Kabul ediyorum, güzel tiyatroydu…

  Selahattin Demirtaş'ın yazdığı 'Devran' kitabı, okuma tiyatrosu olarak sahnelendi.

 • Vicdanınız buz mu tuttu?

  Adalet sisteminin gelip dayandığı yer sistemin bir parçası olan bireyin vicdanıdır. Bu, karar vericiler için de böyledir, kararı yorumlayanlar içinde böyledir. Vicdan ise, insana hatasını ve doğrusunu bildiren bir iç sestir. İyi ve kötüyü de gösteren bir pusuladır.

 • Utanmayı bilmeyen adam!

  Günler geçiyor, aylar mevsimler değişiyor, ağaçlar yeşeriyor, yapraklar düşüyor ve kuruyor, takvimler değişiyor fakat o hiç değişmiyor. Kim mi o? Biraz eskilere gidelim…

 • Şanlı, Şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri

  22 Mayıs 2019 tarihinde vatani görevimi yerine getirmek adına Amasya’da birliğime teslim olarak aranızdan ayrılmıştım.

 • Milli Uyanış!

  Günler, aylar derken tam 3 yıl geçti. 15 Temmuz… Bir milletin, bağrına saplanan hançere tüm imanı ve ferasetiyle dur demesinin vuku bulmuş halidir 15 Temmuz...

 • Filmi baştan sar!

  Son dakika! Ankara temsilcimizin aktardığı bilgilere göre yakın zamanda kabine değişiyor. Değişim söylentileri toplumda heyecanla karşılandı.

 • Milli Ruh!

  Türk milleti dünyanın en köklü milletlerinden birisidir. Köklü ve eski olmak elbette beraberinde eskiden beri süregelen bir kültürün, medeniyetin sahibi olmak demektir. Bir medeniyetin uzun ömürlü olması, kendine has özelliklerinin muhafazası ile birlikte çağdaş değerlerle yenilemesi ile mümkündür.

 • Kaybeden Millet olmasın!

  Türkiye 81 il ve 957 ilçe de seçime gitti. Özgür ve adil seçimler, temsili demokraside yaşayan insanlara, yaşadıkları ülkedeki politik düzenin ve hükümetin gelecekteki politikalarının yönünü belirleme olanağı verir.

 • Hata bende!

  Bizim inanışımızda, bizim kültürümüzde ‘ben’ demek, ‘benlik davası’ gütmek yani kısacası ‘bencillik’, kötü huyların başında sayılır. Biz insanoğluna yakışan, gerçekten de haddini bilerek acziyetini kabul etmektir. Bencillik öyle bir hastalıktır ki, ben merkezli bir hayatın tasavvurudur. ‘Ben tok olduktan sonra, bütün insanlar aç olsa bana ne?’ zihniyetinin adıdır.