Minik Kuş

Minik Kuş

Lefke bezi ile yapılan elbiseler büyüledi

Rusya'nın Maykop şehrinde düzenlenen bir defilede Lefke bezinden yapılan kıyafetler dünya modasına tanıtılmış.
Lefke bezi ile yapılan elbiseler büyüledi
Minik Kuş Ekibi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tekstil Bölümü öğrencileri ile beraber defileye katılmış.

İstanbul Ticaret Üniversitesi genç tasarımcıları tarafından yapılan defilede uluslararası moda dünyasına sunulan Lefke bezi büyük ilgi görmüş. Pamuktan doğal ürün olarak el emeği ile Osmaneli kadınları tarafından Osmaneli tezgâhlarında üretilen Lefke bezi gelecekte moda ve tasarım sektöründe çok önemli yerde olacağını söylenmiş.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Lefke bezinin yurt dışına çıkmasında katkısı olan İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ve Moda Tekstil Bölümü Başkanı Prof. Dr. Habip Dayıoğlu'na teşekkür ederek, "Osmaneli Belediyesi birlik ve beraberlik içinde her alanda olduğu gibi yöresel ürün üretiminde, tasarımında ve dikişinde doğal bir ürün olarak yerini aldı. Lefke bezi eğitmeni Gülay Durak'a, Lefke bezini dokuyan kadınlarımıza, İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlerimize çok teşekkür ediyoruz" diyerek konuşmuş.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın