American Turkish Society'nin 'Hayırseverlikte Mükemmellik Ödülü' Vehbi Koç Vakfı'na verildi

Amerika ile Türkiye arasındaki ekonomik ve kültürel bağları geliştirmek üzere 70 yıldır faaliyet gösteren The American Turkish Society’nin 'Hayırseverlikte Mükemmellik Ödülü', bu yıl 50’nci yaşını kutlayan Vehbi Koç Vakfı’na verilmiş.
American Turkish Society'nin 'Hayırseverlikte Mükemmellik Ödülü' Vehbi Koç Vakfı'na verildi
New York’taki törende ödülü, Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, tüm dünyada hayırseverlerle yerel sivil toplum örgütlerini bir araya getirmeyi amaçlayan Synergos isimli organizasyonun kurucusu Peggy Rockefeller Dulaney’den almış.

Semahat Arsel’e bu esnada Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü Erdal Yıldırım, Esra Koç ve American Turkish Society Eş Başkanları Ümit Taftalı ile Lawrence M. Kaye de sahneye çıkarak eşlik etmiş. Gecede konuşan Semahat Arsel, “Babam Vehbi Koç, sana verdiklerinden bir kısmını ülkene geri vermek zorundasın felsefesine inanırdı. Vehbi Koç Vakfı’nı kurabilmek için yılmadan tam 20 yıl uğraştı. Bugün Vehbi Koç Vakfı üç ana odak noktası olan ‘Eğitim, Kültür ve Sağlık’ alanlarında faaliyet gösteriyor.

Biz Koç Ailesi’nin ikinci kuşağı olarak bunu mümkün kılabilmek için çok çalıştık. Sorumluluklarımızı yerine getirdik, bizden istediği gibi başkalarına yardım ediyoruz. Ailemizin üçüncü jenerasyonunun da aynı sorumluluğu paylaşmasından dolayı gururluyum” diyerek konuşmuş.

Törende ödül ile alakalı açıklama yapan The American Turkish Society yetkilileri tarafından bu yıl Vehbi Koç Vakfı’nın kuruluşunun 50’nci yılı olduğuna dikkat çekilirken, “Vehbi Koç Vakfı, 1969'dan beri Türkiye'deki hayırseverliğin mükemmelliği için bir rol model olmuştur. Vakıf, kütüphaneler, okullar, sanat ve araştırma enstitüleri ve hastaneler gibi birçok önemli kurumu kurup desteklemiş, eğitim, sağlık ve kültür alanlarında lider olmuştur. Vakıf aynı zamanda yetenekli gençlere sınırlı finansal kaynakları olan eğitim bursları sağlamada öncü olmuştur. Vakfın hayırsever çabaları, Türk toplumunun gelişimine önemli ve kalıcı katkılar sağlamış ve daha da önemlisi, Türkiye'de hayırseverlik faaliyetleri için standart belirlemiştir” şeklinde açıklamalarda bulunulmuş.

New York’ta düzenlenen ödül töreni, Türk ve Amerikan diplomatlar, kamu ve özel sektörden üst düzey temsilciler, sanatçılar, bilim insanları ve kanaat önderlerini buluşturmuş.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın