Hasan Denizyaran

Hasan Denizyaran

Uyuşturucu batağı!

Maalesef özellikle gençlerimiz arasında çok yaygınlaşmış ve normalleşmiş olan uyuşturucu kullanımı hakkında yazmak istiyorum.
Uyuşturucu batağı!
Merhaba sevgili OGÜNhaber okurları. Çok rahatsız olduğum bir konudan bahsedeceğim bu hafta. 

Maalesef özellikle gençlerimiz arasında çok yaygınlaşmış ve normalleşmiş olan uyuşturucu kullanımı hakkında yazmak istiyorum. Yaş sınırı malesef oldukça düşmüş durumda. Sigara, alkol, uyuşturu kullanımı yaygınlığı 16 yaşına kadar düştü. Maalesef sanat camiası arasında da gerek şarkıcı gerek oyuncu kendini motive etmek, rahatlatmak, cesaret ve enerji almak adı altında kullanımı da sıkça yaygınlaştı. 

Ben 16 yaşımda sınıf arkadaşımı uyuşturucu yüzünden yanımda kaybettim maalesef. O yüzden bu tarz konularda çok hassas bir o kadar da katıyım. 

Ülkemizde maalesef polisin bu konuda aşırı bir yaptırımı yok. 'Abi sana da vereyim' veya rüşvet mantığıyla saman altından su yürütmek iyice moda oldu. Kullanıp veya satışını yapıp yakalanan bir kesimi görünce de ayıplıyoruz halk olarak. 

Emin olun çok daha fazlası var! 

Ben çevremde kullanan insan tutmuyorum pek. Gördüğüm zaman ise isterse bana samimi bir yaklaşımda bulunmuş olsun ihbar etmeyi uygun buluyorum. 

Tabi bu yazıyı yazmamdaki amaç gidin herkesi ihbar edin değil. O sizin vicdanınıza kalmış bir olay fakat amaç şu. BULAŞMAYIN! Yakınından bile geçmeyin ve denemeyin. Yaşam kalitenizi ileride nasıl düşüreceğini biraz araştırırsanız zaten ne demek istediğimi anlarsınız.

Oyunculuk, şarkıcılık, modellik vb. piyasada belirli bir kitleye hitap edeceğiniz işlere başlayacağınız zaman mutlaka karşınıza sizi sizden alacak kadar alkol ve uyuşturucu tüketen büyük başlar çıkacak! 
Kaptırmayın kendinizi. 

‘Köprüyü geçene kadar ayıya dayı derim’ kafasıyla kendinizi bıraktığınız an geçmiş olsun.  

Sadece bu konuda değil her konuda! 

Kişiliğinizden ödün vermeyin! 

Siz kendi duruşunuzla iş yapamıyorsanız demek ki iş size uygun değil. Farklı bir kılığa girmeyin. O kılığa girerseniz artık o olursunuz. Ne samimiyetiniz kalır geriye ne de sizden bir şey. Emin olun insanların da size saygısı kalmayacaktır. Önünüzde çok yakın örnekler var bu konularla ilgili. Feyz alın lütfen! 

Kullanan, deneyen arkadaşlarınız, eşiniz, dostunuz varsa da biraz daha sert çıkışmanızı tavsiye ederim. 

Beni oldukça yaralayan toplumun bu sorununu kaleme almak istedim. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Hoşça kalın...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın