Türk olmak suç mu?

Vatandaşın oturduğu evin hemen yanı başında bir okul var ve çocuğu anaokuluna başlayacak.
Türk olmak suç mu?

E-okul’dan baktığında uzakta bir okula kaydının yapıldığını görüyor ve soluğu yakındaki okulda alıyor. Neden ben evime yakın olan bu okula kayıt yaptıramıyorum dediğinde; yabancı vatandaşların çocuklarının çokluğu ile mevcut kapasitelerinden fazla kayıt olması sebebiyle başka okula kaydının yapıldığını öğreniyor. Vatandaş, “Türk olmak suç mu? Aynı binada oturan Suriyeli çocuğu yakın okula kayıt edebilen anlayış benim çocuğumu uzak okula neden kayıt yapar?” diyerek tepkisini dile getiriyor.

Sevgili okurlarım, bu ülkede öğrenci olmak zor ama inanın veli olmak çok daha zor. Çünkü çocuğunuzun geleceğinden endişe etmek bir baba, bir anne için gerçekten çok vahim bir durumdur. Eğitime yön verenlerin empati yapmaları, her çocukla kendi çocukları gibi ilgilenmeleri gereklidir. Yabancı çocuklar için açılan Arapça yazılarla donatılmış özel okulların önünden geçerken vatandaşın ne düşündüğünü bir bilseniz ben buradan yazmak istemem ama siz tahmine edebilirsiniz!..

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın