Kayyum atanması HDP’nin bir oyunudur

PKK/KCK terör örgütü ve uzantıları yurdun dört bir yanında çirkinliklere imza atıyorlar.
Kayyum atanması HDP’nin bir oyunudur

Uyuşturucu satışından tutun, kaçak sigaraya kadar bir çok kanunsuz işlerde imzaları var. Güvenlik güçlerimiz bu çirkinliklere müsaade etmeyince de örgüt kendine nema sağlamak adına belediyelerin imkanlarını kullanmaya başladı.

Bir kısır döngü olarak bu süreci bant kaydı gibi hepimiz seyir ediyoruz.

Yerel seçimlerde; HDP Diyarbakır’da % 62, Mardin’de % 56, Van’da ise % 53 oy aldı.

Ne kadar oy alırsan al, şehit yakınını işten çıkarıp, teröre destek veren ile terörist yakınını işe alırsan birileri gelir ve elinden mührü alır.

Bu tarz işlere imza atma şüphesi olan ve terör ile anılanların aday olmasına müsaade etmenin bile büyük hata olduğunu seçim öncesi birçok ortak akıl dile getirmişti. Böylelikle de devletin kayyum ataması için büyük emek harcayan HDP amacına ulaşmıştır. Amaç zaten bölgede kaos çıkarmaktır ve mağduru oynamaktır.

HDP kayyum atanması için terörle ilişkili kişileri aday göstermiş ve seçimden sonra peş peşe hataların tekrar edilmesi için emek sarf etmişlerdir.

Ama ne yazık ki! Bölge hakkı HDP’nin bu çirkin yüzünü bilmekte ve gerçeklerin her geçen gün biraz daha farkına varmaktadır.

Daha önce bahis ettiğim gibi silahlı terör örgütü kurmak, terör örgütüne üye olmak ve terör propagandası yapmak suçları işleyenlere belediye başkanlığı yaptırılmamalıdır.

Bu kişilerin aday olmasına izin vermek en büyük hatadır.

Tekrar gibi olacak ama neden biz bu çirkin ilişkileri olanların aday olmalarına izin verdik???

*****

“TERÖR ÖRGÜTÜNE MESAFE KOYMAYANA BİZ MESAFE KOYARIZ”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde çalışırken HDP'li yöneticiler tarafından işten çıkarılan şehit yakınları ve gaziler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak kayyum atamasına destek vermişlerdi. Grup adına açıklama yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetim Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Reşit Can’ı yaptığı bizlerde hoş seda bırakan konuşmasından dolayı tebrik ederim.

31 Mart yerel seçimlerinde Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilenlerin seçildikleri günden beri terör örgütü ile aralarına mesafe koymayarak onların propagandasını yaptıklarını söyledi.

Başkan Reşit Can’ın, "Terörü sevindirici tavır ve davranışlardan vazgeçmeyen ve talimatları direkt Kandil'den alan, terör örgütüne destek veren, şehit yakınlarını işten çıkaran kişiler Türkiye Cumhuriyeti belediyelerinde başkanlık yapamaz. İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu kayyum kararı şehit aileleri ve gazileri memnun etmiş ve desteklerimizi kazanmıştır. Biz şehit aileleri ve gaziler olarak halkların iradesiyle seçilen kişilere duyacağımız saygının tek şartı yıllardır milletimize zarar veren bebek katili terör örgütüne olan mesafeleridir. Terör örgütüne mesafe koymayana biz mesafe koyarız” şeklindeki konuşmasının altına imza atıyorum.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın